Dabīgi līdzekļi pret galvassāpēm. Kā palīdz pētersīļi un kanēlis?

27-10-2021

Foto – Pixabay

Ir ļoti daudz cēloņu, kas izraisa galvassāpes, kad pat tabletes nelīdz: augsts asinsspiediens, galvas smadzeņu asinsvadu patoloģija, pārpūle, nepiemērotas brilles utt. Tāpēc pirmām kārtām jāapmeklē ārsts, jānoskaidro sāpju rašanās cēlonis un tas jānovērš. Bet, lai atvieglotu ciešanas, var lietot šādus tautas līdzekļus.

Ja galvassāpju cēlonis ir smaga garīga pārpūle

* Sāpes mazinās 10–15 minūšu silta vanna (var arī siltā ūdenī līdz potītēm iemērkt tikai kājas).

* Uz nakti ieteicams izdzert glāzi salda piparmētru uzlējuma (ēdamkarote piparmētru uz glāzi ūdens).

* Dienā labs palīgs ir kanēļa uzlējums: tējkaroti kanēļa aplej ar pusglāzi karsta (bet ne verdoša) ūdens, pieliek nedaudz cukura vai medus, pusstundu nostādina un dzer pa 2 malkiem ik pēc stundas. Ja galvassāpes ir ļoti spēcīgas, dzērienu var pagatavot koncentrētāku. Šo pašu uzlējumu, tikai nesaldinātu, var izmantot nelielām kompresēm, ko pieliek deniņiem.

Vingrojumi pret galvassāpēm

* Ērti apguļas, aizver acis, atslābinās, labo roku uzliek pierei, bet kreiso – saules pinuma vietai. Šādā pozā paguļ 20 minūtes. Pēc tam ar dūrēm pamasē ausu gliemežnīcas: 10 reizes uz vienu un tikpat – uz otru pusi, pēc tam 20 reizes pavelk uz leju ausu ļipiņas.

* Ja galvassāpes nepāriet ilgstoši, vienu nedēļu katru vakaru pirms gulētiešanas kokvilnas zeķes samitrina siltā ūdenī, uzvelk kājās, tām virsū – sausas zeķes un gultā kājas ietin siltā segā. Aptuveni pēc nedēļas sāpēm vajadzētu pāriet.

Sena recepte pret galvassāpēm

* Sasmalcina divas svaigas pētersīļu (vai seleriju) saknes, aplej ar glāzi ūdens un vāra 15–20 minūtes. Novārījumu izdzer pa malkam dienas laikā.LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

Nesamierinies ar galvassāpēm! Tām vienmēr ir iemesls

Laika apstākļi un galvassāpes. Kāda saistība pastāv?

Galvassāpes: cēloņi, fitoreceptes, ekstrasensu ieteikumi

loading...