Cūkgaļas cepetis havajiešu gaumē. Karaliska garšu buķete!

02-01-2018

galja

Cūkgaļas cepetis havajiešu gaumē ir neparasts un košs ēdiens. Tas šķiet kā radīts tiem, kas meklē ēdienā interesantas garšas nianses. Pipara asumiņš, medus saldums, ananasa skābums, līdzsvarojošs sāļums un garšvielu buķete rada sajūsmas vētru visos vēderprieku cienītājos.

Cepšanai derēs gan lāpstiņa, gan šķiņķis. Ananasu labāk izvēlēties svaigu, bet derēs arī konservēti.

Sastāvdaļas

2,5-3 kg cūkgaļas
300 g ananasa
3 l ūdens
3 ēdamkarotes cukura
1 ēdamkarote graudu piparu
1 ēdamkarote smaržīgo piparu
3-4 lauru lapas
1 ēdamkarote rozmarīna
6 ēdamkarotes sāls
3 ēdamkarotes konjaka
3 ēdamkarotes medus
3-4 daiviņas ķiploka
Malti melnie pipari, krustnagliņas pēc garšas

Pagatavošana
1. Gatavo marinādi. Ūdeni ielej katliņā, liek uz uguns, ļauj uzvārīties. Pievieno sāli, cukuru, graudu piparus, smaržīgos piparus, rozmarīnu, lauru lapas, dažas sekundes zem vāka pavāra.

2. Notīrītu cūkgaļu ievieto atdzisušā marinādē uz 12 stundām, pēc tam apgriež uz otru pusi un patur šķidrumā vēl 12 stundas. Traukam ar marinējamo gaļu jāatrodas ledusskapī.

3. Sagatavo mērci. Sajauc medu, sasmalcinātu ķiploku un konjaku.

4. Gaļu izņem no marinādes, nosusina. Ierīvē ar sāli un melnajiem pipariem pēc garšas.

5. Gaļas virzpusē izdara rombveidīgus iegriezumus un dāsni pārziež ar medus mērci. Pie katra romba ar krustnagliņu piestiprina ananasa kubiņu.

6. Šādi sagatavoto gaļu ievieto cepšanai paredzētā maisiņā un liek cepeškrāsnī uz 2,5 stundām 180 grādu temperatūrā. Pēc tam maisiņu pārgriež, vēlreiz pārziež gaļu ar marinādi un liek cepties līdz zeltainai garoziņai 30 minūtes.

loading...