Citrons un paniņas palīdz pret pigmentācijas plankumiem. Izmēģini arī ingveru!

25-05-2021

seja_citrons


Vecuma plankumi, ko reizēm dēvē par “aknu plankumiem”, patiesībā būtu jāsauc par “saules plankumiem”, jo tie rodas no pārāk intensīvas saules ietekmes uz ādu.

Mājas līdzekļi
Iespējams noslēpt vecuma plankumus ar dekoratīvo kosmētiku, tāpat ir dārgas medicīniskas procedūras, piemēram, noņemšana ar lāzeru. Tomēr vienalga vērts izmēģināt arī mājas līdzekļus.

Sākumā izmēģiniet tos mazāk redzamās vietās, piemēram, uz rokām, pirms lietot uz sejas. Pagaidiet dažas dienas, lai redzētu reakciju un saprastu, kā tie iedarbojas uz jūsu ādu – mēs visi esam atšķirīgi.

• Pamēģiniet divreiz dienā uzziest uz vecuma plankumiem tīru citrona sulu. Līdzīgu efektu var panākt ar paniņām.

• Viegli pagatavot pastu vecuma plankumu balināšanai, sajaucot pa 10 g ingvera pulvera un rožu ziedlapiņu. Iejauciet 2 tējkarotes maisījuma nelielā daudzumā silta ūdens, lai izveidotos uzziežama masa. Klājiet uz plankumiem, pārsedziet ar audumu un ļaujiet iedarboties aptuveni 30 minūtes, pēc tam noskalojiet ādu tīru!

• Pagatavojiet dabīgu balinošu līdzekli, sajaucot aptuveni 1 tējkaroti medus ar tādu pat daudzumu jogurta bez piedevām. Uzziediet maisījumu uz vecuma plankumiem vienreiz dienā un atstājiet uz 30 minūtēm, pēc tam kārtīgi noskalojiet.

• Vairākas reizes dienā ierīvējiet vecuma plankumus ar papaijas gabaliņu vai lietojiet alveju saturošus gēlus (nopērkami aptiekā). Tie var palīdzēt, jo satur veselīgu šūnu augšanu veicinošas vielas.

Profilakse
• Vecuma plankumu parādīšanos veicina brīvie radikāļi. Sava loma tajā ir ultravioletajam starojumam, tāpēc svarīgi izvairīties no tiešas saules gaismas.

• Iekļaujiet ēdienkartē noteiktus vitamīnus un izvairieties no alkohola un nikotīna, kas veicina brīvo radikāļu rašanos. Veselīga ēdienkarte nodrošina organismu ar barības vielām, kas var cīnīties pret to sekām, piemēram, C vitamīnu un provitamīnu A (augļos un dārzeņos), E vitamīnu (augu eļļās un graudos) un selēnu (riekstos, pākšaugos un graudos).

Balinošs līdzeklis ar citronu
1 olas baltums
2 tējkarotes citrona sulas
1/2 tējkarote E vitamīna eļļas

Sakuliet visas sastāvdaļas un uzklājiet vecuma plankumiem. Ļaujiet iedarboties 20 minūtes, tad rūpīgi noskalojiet. Atkārtojiet ik dienu dažas nedēļas, lai padarītu gaišākus vecuma plankumus.

loading...