Cigoriņi. Labākai vielmaiņai, tīrākām aknām, veselākai sirdij

08-08-2018
Foto - Pixabay

Foto – Pixabay

Dažādu tautu medicīnā izmanto šā auga sakņu brīnišķīgās īpašības. Indijā cigoriņus lieto pret vielmaiņas traucējumiem, cukura diabētu, neirozēm, aterosklerozi. Ķīnā – pret holecistītu, gastrītu, cirozi. Tibetas medicīnā cigoriņus izmanto pret plaušu tuberkulozi, dziedzeru audzējiem, kā arī lai atbrīvotos no akmeņiem, Krievijā – pret kuņģa-zarnu trakta, aknu un aizkuņģa dziedzera slimībām.

No cigoriņiem pagatavotajiem preparātiem piemīt pretmikrobu, karstumu pazeminošas, pretiekaisumu, žults izdalīšanos rosinošas, pretsāpju un nomierinošas īpašības.

Pret pankreatītu un liesas saslimšanu: 10 g sasmalcinātu sakņu aplej ar 2 glāzēm verdoša ūdens, 1–2 stundas nostādina, tad izkāš. Lieto pa 1/3 glāzes 2–3 reizes dienā pusstundu pirms ēšanas.

Pret gastrītu, aknu slimībām, žultsakmeņiem: 2 ēdamkarotes sasmalcinātu cigoriņu sakņu aplej ar puslitru verdoša ūdens, nostādina 3 stundas, tad izkāš. Dzer pa pusglāzei 3 reizes dienā pusstundu pirms ēšanas.

Pret hepatītu, ko nav izraisījis vīruss: 2 ēdamkarotes sasmalcinātu sakņu aplej ar puslitru verdoša ūdens, stundu nostādina, tad izkāš. Uzlējumā izšķīdina 2 ēdamkarotes medus un pievieno tējkaroti citrona sulas. Lieto karstu bez ierobežojumiem kafijas vai tējas vietā.

Pret aknu cirozi: 2 tējkarotes sasmalcinātu sakņu aplej ar glāzi verdoša ūdens, vāra 5–7 minūtes, stundu nostādina, tad izkāš. Dzer pa pusglāzei 3 reizes dienā pusstundu pirms ēšanas.

Pret traucētas sirdsdarbības izraisītiem uztūkumiem: ēdamkaroti sasmalcinātu sakņu aplej ar glāzi verdoša ūdens, vāra 10 minūtes, stundu nostādina, tad izkāš. Lieto pa 1/3 glāzes 3 reizes dienā 20–25 minūtes pirms ēšanas.

Pret hemoroīdiem: tējkaroti sasmalcinātu sakņu aplej ar glāzi verdoša ūdens, nostādina stundu, tad izkāš. Saldina ar cukuru vai medu un dzer pa pusglāzei 2–3 reizes dienā pusstundu pirms ēšanas.

Pret pāragru plikpaurību: 2 ēdamkarotes sasmalcinātu cigoriņu sakņu aplej ar puslitru verdoša ūdens, vāra 5–7 minūtes, stundu nostādina, tad izkāš. Dzer pa glāzei siltu 2–3 reizes dienā pusstundu pirms ēšanas.

Pret ielaistām brūcēm, čūlām, augoņiem, izsitumiem: 2 ēdamkarotes sasmalcinātu sakņu aplej ar puslitru verdoša ūdens, vāra 15–20 minūtes, nostādina 4 stundas, tad izkāš. Lieto kompresēm un sāpošo vietu apmazgāšanai.

Hipertonijas slimnieki kafiju var aizstāt ar cigoriņu sakņu dzērienu: sasmalcinātas un apgrauzdētas cigoriņu saknes samaļ kafijas dzirnaviņās un pagatavo dzērienu (1–2 tējkarotes maluma uz glāzi ūdens).

Uzmanību! Ne cigoriņu dzēriens, ne ārstēšanās ar to nav ieteicama cilvēkiem, kuriem ir kuņģa vai divpadsmitpirkstu zarnas čūla.

loading...