Četras kļūdas, ko nepieļaut suņa audzināšanā

29-10-2023

Foto – Pixabay

Suņa apmācība ir ļoti atbildīgs brīdis, jo jums ir jānodrošina sava mīluļa laime un pareiza attīstība. Tomēr dažkārt apmācības laikā var gadīties netīšas kļūdas, kas ir ļoti kaitīgas dzīvniekam.

Pastāstīsim par to, kādas kļūdas suņu īpašnieki bieži pieļauj apmācības laikā.

Nepareiza disciplinēšana

Šis brīdis jau sen ir ieņēmis pirmo vietu mājdzīvnieka audzināšanā. Neatkarīgi no situācijas suņi vienmēr paliek uzticīgi saviem saimniekiem, jo viņi ir īsti draugi un kompanjoni.

Taču ir ļoti svarīgi būt uzmanīgiem, disciplinējot šos dzīvniekus, jo neatbilstoši sodi var ļoti kaitēt dzīvniekam psiholoģiski. Tāpēc suni nevajag sodīt un rāt bez iemesla, jo tas var mainīt savu attieksmi pret saimnieku.Par daudz prasību

Apmācību sākumā ir ļoti svarīgi izvirzīt reālas prasības attiecībā uz rezultātiem. Jāsaprot, ka uzreiz var nebūt panākumu, jo sunim var būt grūti iemācīties konkrētu komandu un pareizi saprast norādījumus.

Galvenie punkti, apmācot savu mīluli, ir neatlaidība un pacietība. Paturiet prātā, ka suns var apgūt visas nepieciešamās komandas tikai laika gaitā un ar pastāvīgām apmācībām.

Pasaukt, lai sabārtu

Lai jūsu mājdzīvniekam nerastos negatīvas asociācijas vai lai viņš vispār jūs nepārtrauktu klausīt, jums nevajadzētu viņu saukt, lai sabārtu. Fakts ir tāds, ka dzīvniekam var attīstīties noteiktas reakcijas, jo tas uzskatīs, ka jūs viņu saucat, lai sodītu.Neaizmirstiet par rotaļām

Apmācību laikā ļoti svarīgas ir interaktīvas spēles jūsu mājdzīvniekam. Lai gan mājdzīvnieki dažkārt var spēlēties vienatnē, interaktīvās spēles nedrīkst atstāt novārtā, jo tas var radīt negatīvas sekas.

Jāsaprot, ka suņiem ir ļoti svarīgi pastāvīgi mijiedarboties ar saviem saimniekiem vai citiem dzīvniekiem. Tas ir svarīgi ne tikai vispārējai attīstībai, bet arī fiziskai un garīgai labsajūtai.

LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

Kāpēc suns rej šķietami bez iemesla? + Vēl trīs padomi suņu saimniekiem

Desmit labsirdīgākās suņu šķirnes. Klēpja sunīšu starp tām nav!

Kāpēc uz dažiem cilvēkiem suns rej, bet uz citiem – nē?

loading...