Cepure kā nepieciešams aksesuārs

13-07-2015

Saķert saules dūrienu karstās saulainās dienās ir vieglāk par vieglu. Daudziem, kuriem tā atgadījies, pēcāk sākas vēl citas problēmas, un viena no tām ir – biežas galvas sāpes.

Tiesa, ar laiku tās kļūst mazāk intensīvas un ne tik stipras, taču tik un tā ilgāku laiku uzturēties saulē un jo īpaši bez galvassegas nav ieteicams. Pats labākais variants ir viegla platmalu cepure no dabiska materiāla. Dažkārt sievietes vispirms mēdz galvai apsiet plānu lakatiņu un tikai tad uzlikt cepuri. Arī tas ir aplami. Lai cik plāns ir lakatiņš, tas savas funkcijas pilda un var izprovocēt siltuma dūrienu.

Mazināt galvassāpes var ar vienkāršiem tautas līdzekļiem.
· Svaigi spiestā galda biešu sulā samitrina 2 vates tamponiņus un uz 3-4 minūtēm ieliek nāsīs. Atliekt galvu atpakaļ nav nepieciešams.
· Svaigai citrona miziņai noņem balto kārtiņu un ar miklo pusi uz vairākām minūtēm pieliek deniņiem. Kad zem miziņas āda kļūs viegli sārta, sāks niezēt un viegli dedzināt, tā jānoņem.
· Labi palīdz arī svaigas kāpostu vai ceriņu lapas. Tās jāpieliek sāpošajai vietai un jānostiprina. Apsēju tur, līdz sāpes pāriet.

Vai zināt, ka…

Iedegums nāca modē tikai pagājušā gadsimta 20. gados. Pirms tam garus gadsimtus modē bija „aristokrātiskais bālums”.

loading...