Bišu inde. Sens un iedarbīgs ārstniecības līdzeklis – tikai nekādu pašdarbību!

06-09-2019

Foto – Pixabay

Bišu inde jeb apitoksīns ir dabisks bioloģisks produkts, bišu lielā un mazā dziedzera sekrētu sajaukums, pats “bīstamākais” no visiem biškopības produktiem. Taču tajā pašā reizē pieredzējuša apiterapeita rokās tas ir īsts brīnumlīdzeklis ar milzīgām iespējām.

Bišu indes ķīmiskais sastāvs ir ļoti sarežģīts. Kā efektīvu dabas dziedniecības līdzekli to izmantoja jau Senās Ēģiptes, Indijas, Ķīnas, Grieķijas un daudzu citu tautu dziednieki. Mazās devās inde labvēlīgi ietekmē vielmaiņu, bet lielās ir toksiska.

Pastiprināti jutīgas pret to ir sievietes, īpaši grūtniecības laikā, kā arī bērni un gados veci cilvēki. Inde labi sader ar medicīniskajiem preparātiem, un šo komplekso iedarbību izmanto jau aptuveni 400 dažādu slimību ārstēšanai, iepriekš (dodot slimniekam 30 g jeb 1 ēdamkaroti medus dienā) veicot 2 obligātas bioproves un izdarot elektrokardiogrammu, kā arī asins un urīna analīzes.

Bišu indes fermenti ir 30 reižu aktīvāki par čūsku indē esošajiem. Tās peptīdi adolīns noņem sāpes 80 reižu efektīvāk nekā morfijs vai opijs, bet melitīns palielina kortikosteroīdu līmeni asinīs.

Optimālais ir 8–10 bišu dzēlieni viena seansa laikā, bet visa ārstēšanās kursa laikā – 100–200 dzēlienu.

Indes pastiprinātāji (korektori) ir medus, propoliss, ziedputekšņi, bišu maize, bišu māšu peru pieniņš, ko lieto iekšķīgi parastās terapeitiskās devās.

Salīdzinājumā ar sintētiskajiem medikamentiem, vairumu no kuriem nākas lietot pastāvīgi, jo to iedarbība ilgst noteiktu laiku, bišu indei ir zināmas priekšrocības – tā spēj atbrīvot no sāpēm uz vairākiem gadiem.

Vienlaikus izdarītus 5–10 dzēlienus vairākums cilvēku pacieš itin viegli, viņiem parādās daudziem tik zināmā lokālā reakcija: vieglas sāpes un sagurums, neilga sūrstēšana, uztūkums, bet apsarkums dzēliena vietā saglabājas 1–8 dienas.

Pie visa tā vēl jāpiebilst, ka ārstēšanās ar bišu indi un bišu dzēlieniem jāveic tikai ārsta apiterapeita uzraudzībā, jo pašdarbībai var būt arī nelāgas sekas.

loading...