Biroja slimība – sāpošs sprands. Ieteikumi un receptes

13-05-2019

9f01711a5e861306dbc18213b59d121d


Visiem, kam šī problēma piemetusies, pirmām kārtām jācenšas samazināt slodzi uz starpskriemeļu diskiem.

Jāguļ uz sāniem ar ceļos saliektām kājām, jo tieši šādā pozā slodze uz skriemeļiem ir minimāla.

Pirms pieceļas no gultas, guļot uz muguras, jāpastiepj uz priekšu papēži (pēdas pārējo daļu stiept nevajag). Šo vienkāršo vingrojumu atkārto vairākas reizes. Pēc tam pagriežas uz sāniem un tikai no šā stāvokļa pieceļas.

Ja nākas ilgi sēdēt pie galda, aiz muguras jāaizliek veltnītis vai spilventiņš – arī tā tiks atvieglota slodze uz skriemeļiem.

Sievietēm galvenokārt jāvalkā ērti apavi uz zemiem papēžiem, jo augstpapēžu apavi provocē mugurkaula nobīdes, spiediens uz skriemeļiem daudzkārt palielinās, kas rezultātā var izraisīt starpskriemeļu disku nobīdi.

Ļoti veselīgi no rīta tukšā dūšā apēst bez sāls vārītus rīsus. Ēst ko citu pēc šādām brokastīm drīkst ne agrāk kā pēc 4 stundām. Uzturā ieteicams lietot arī melnos rutkus, kas tāpat veicina sāļu izvadīšanu. Protams, ka obligāti jāsamazina sāls un sāļu produktu patēriņš.

Arī šīs vienkāršās rekomendācijas, ja tiek ievērotas regulāri, dod jaušamu atvieglojumu. Papildus ļoti ieteicams izmantot ārstniecības augus.

Sajauc pa 3 daļām bērza lapas, tīruma kosas un piparmētras lakstus, pa 2 daļām maura retēja lapas, virzas lakstus, brūkleņu lapas un vārpatas sakneņus.

Divas ēdamkarotes sasmalcinātā maisījuma aplej ar puslitru verdoša ūdens, 2 stundas nostādina, tad izkāš. Izdzer nelielās devās dienas laikā neatkarīgi no ēdienreizēm.

Ņem 100 g žāvētu ārstniecības amoliņu, aplej ar puslitru degvīna, 2 nedēļas nostādina tumšā vietā, tad izkāš. Ar izvilkumu ierīvē sāpošās vietas, pēc tam apliek siltu vilnas šalli.

loading...

1 Comment

  1. bfass 13.05.2019 at 11:26 - Atbildēt

    Jus vаrаt maksаt par 45% mazак par еlеktroеnergiju, nekada veida maldinot vai parkapjot likumu! Es iesaku visiem izlasit so rakstu – http://bit.do/mklat Es to esmu izmantojis kops decembra, un rekins patiesam ir kluvis mazaks!