Krakovas biezpienmaize. Maz mīklas, daudz pildījuma!

09-06-2018

biezpienmaize

Daudziem garšo siera kūkas, biezpienmaizītes un citi konditorejas brīnumi ar biezpiena piedalīšanos, bet Krakovas biezpienmaize nudien ir kaut kas īpašs! Pildījums izdodas īpaši gaisīgs un viegls, bet maigā smilšu mīkla lieliski papildina tā garšas nianses.

Maz mīklas un daudz pildījuma – lūk, labākās biezpienmaizes receptes noslēpums. Nedaudz būs jāpapūlas, bet ikviena minūte ir tā vērta. Neticami burvīgas brokastis vai deserts!

Sastāvdaļas
1 kg biezpiena
1 ola
8 olu baltumi
8 olu dzeltenumi
225 g sviesta
375 g pūdercukura
2 g vaniļas
3 ēdamkarotes cietes
3 ēdamkarotes rozīņu
250 g kviešu miltu
Šķipsniņa sāls

Pagatavošana
125 g sasildīta sviesta sakuļ ar pūdercukuru. Pievieno 1 olu, vaniļu, samaisa. Iesijā miltus. Iejauc mīklu, liek uz stundu ledusskapī.

Nogriež mazliet vairāk nekā pusi mīklas un izrullē plātnē. Liek to uz pannas, kas pārklāta ar cepampapīru. Vairākās vietās caurdur ar dakšiņu. Liek ledusskapī uz pusstundu.

Pēc šī laika liek pamatni cepeškrāsnī, kas sakarsēta līdz 180 grādiem, uz 12-15 minūtēm.

Pagatavo pildījumu. Biezpienu izberž caur sietu. Sablendē, līdz izveidojas maiga masa.

Pēc tam sakuļ atlikušo sviestu ar 200 g pūdercukura.

Turpina kult, pa vienam pievienojot olas dzeltenumus un pa karotei biezpiena, kamēr pievienota visa masa.

Sakuļ olas baltumus ar šķipsniņu sāls. Pievieno 50 g pūdercukura, līdz izveidojas stingras putas. Pievieno noskalotas rozīnes un cieti.

Biezpiena masā lēni iecilā olas baltumus. Gatavo pamatni liek formā, virsū – biezpiena pildījumu.

Plāni izrullē atlikušo mīklu Sagriež to strēmelēs un restītes veidā liek virsū pildījumam.

Formu ar biezpienmaizi liek 180 grādus karstā krāsnī uz 50 minūtēm. Pēc šī laika cepeškrāsni izslēdz, atver durtiņas un ļauj biezpienmaizei stundu pastāvēt.

Gardo biezpienmaizi pasniedz ar aromātisku tēju vai kafiju. Saldummīļi to var rotāt ar cukura glazūru. To veido ļoti vienkārši: sakuļ citrona sulu un pūdercukuru. Ļoti garšīgi!

loading...

3 Comments

  1. Anna 08.05.2017 at 15:05 - Atbildēt

    Sapņo par nevainojami skaistām kājām? Ilgstošs darbs “uz kājām”? Grūtniecība? Varbūt arī alkohols? Tie visi ir riska faktori, “paldies” tev par to vēnas un pārējais organisms nesaka! Efektīvas iedarbības krēms “Varikosette” ir risinājums! https://goo.gl/qFdJ8h

  2. Liene 08.05.2017 at 15:05 - Atbildēt

    Ilgstošs darbs “uz kājām”? Grūtniecība? Varbūt arī alkohols? Tie visi ir riska faktori, “paldies” tev par to vēnas un pārējais organisms nesaka! Efektīvas iedarbības krēms “Varikosette” ir risinājums! https://goo.gl/qFdJ8h

  3. Antra 09.05.2017 at 10:47 - Atbildēt

    Ne katrs var atļauties maksājot uzreiz nopirkt salonā jaunu telefonu, datoru, auto. Aizbraukt ceļojumā uz vietu, kurp sirds velk. Iekārtot savu ģimenes ligzdiņu bez mētāšanās pa īrētiem dzīvokļiem vai nelienot banku kredītu verdzībā uz 30 gadiem. Uzburt mājās pievilcīgu vidi un uzturēt pie sevis krāšņu sievieti, nevis tikai nolūkoties uz tādām interneta fotogrāfijās. Tu vari? Ko tu darītu, ja vinnētu 80 miljonus eiro? Vai spēj iztēloties savu dzīvi pēc tam? Dod sev iespēju pārvērst savu dzīvi sapnī, noķer savu veiksmi! Ienāc, saņem savu bezmaksas (!) biļeti tūlīt un jau tuvākajā izlozē izmaini savu dzīvi: https://goo.gl/FihgNW