Bērnu slimnīca atvainojas smagi savainotā bērna mammai. Bet – ja būtu bijis par vēlu?

18-08-2023

BKUS publicitātes foto

Bērnu Klīniskā universitātes slimnīca atvainojusies smagi savainotās meitenītes ģimenei par to, ka uz steidzamu operāciju 16. augustā nācies gaidīt 12 stundas. Kā portālam Defi skaidrojusi slimnīcas virsārste Renāte Sipe, “sastrēgums” radies sarežģītas operācijas dēļ, kas neparedzēti ieilgusi.

Pēc viņas vārdiem, tik ilgi jāgaida esot vien retos izņēmuma gadījumos. Tiklīdz BKUS kļuva skaidrs, ka vajadzīgi papildspēki, tika piesaistīti visi pieejamie bērnu ķirurgi, anesteziologi, anestēzijas un operāciju māsas, kas ārpus sava darba laika steidza palīgā operācijas gaidošajiem pacientiem un palika darbā līdz nakts stundai, saka Snipe.

BKUS tāpat norādīja, ka visās slimnīcās Neatliekamās palīdzības nodaļās, kur pacientu plūsma nav paredzama un lielākajai daļai pacientu nav nepieciešama neatliekama medicīniska palīdzība, var nākties gaidīt vairākas stundas.



Bērnu slimnīcā pacientus vispirms apskata un iztaujā ārsta palīgs, kurš nosaka, kurā no gaidīšanas rindām pacients nonāk. Ja nepieciešama neatliekamā palīdzība, tā arī tiek sniegta neatliekami, savukārt steidzamos gadījumos, kad bērnam ir dzīvībai bīstams stāvoklis, ārsts pacientu apskata laikā, kas nav ilgāks par 15 minūtēm, un pieņem lēmumu par turpmākiem ārstniecības pasākumiem.



“Citiem pacientiem var nākties gaidīt līdz stundai un ilgāk, jo Neatliekamās palīdzības un observācijas nodaļu pie mums ierodas arī pacienti, kuriem nav vajadzīga ne neatliekama, ne steidzama medicīniska palīdzība. Šāda prakse, kad pacienti tiek triažēti, palīdz ātrāk sniegt palīdzību tiem, kuriem tā vairāk nepieciešama,” stāsta Snipe.

Kā jau vēstīts, divus gadus vecas meitenītes mamma soctīklos dalījusies ar pārdzīvoto neiedomājamo situāciju Bērnu Klīniskajā universitātes slimnīcā (BKUS) – bērnam ar asiņojošām, dziļām brūcēm uz ķirurga palīdzību bija jāgaida 12 stundas. Mamma uzsver, ka nevēlas vainot slimnīcas darbiniekus, jo todien ķirurģijā bija izveidojies kaut kas līdzīgs ārkārtējai situācijai, tomēr uzsver, ka Latvijā šobrīd nenotiek nekas tāds, kas to attaisnotu.

LASI VAIRĀK PAR MAMMAS UN BĒRNA PĀRDZĪVOTO!

“Slimnīcā mēs operāciju gaidījām 12 STUNDAS, 12 STUNDAS. Nepārprotiet, es nerunāju par ārstu nolaidību, es runāju par SISTĒMISKU PROBLĒMU, spiedienu, zem kura vakar strādāja ārsti, medmāsas, ķirurgi, izvēloties, kurš var atļauties asiņot ilgāk. TĀ NEDRĪKST BŪT. Un es nebiju Spartā vai Senajā Grieķijā, kur ievainotos bērnus var nomest no klints vai atstāt mežā. Nebiju Amazones mūža mežos, Everesta virsotnē, Titikakas ezerā uz salas. Es esmu un biju iekš BKUS. Es domāju, vai šo publicēt,kamēr te atrodamies, BET divgadīgam bērnam un vispār bērnam Latvijā nedrīkst likt būt tik varonīgam.”

Notikušais izraisījis sašutuma vētru arī sociālajos tīklos: vairākums komentētāju prasa atbildību no Veselības ministrijas un valdības par sistēmas nesakārtotību, kā dēļ iespējamas šādas situācijas.