Bērnam jāzina vārds “nedrīkst”. Ineses Ziņģītes padomi jaunajiem vecākiem

14-11-2020

Ineses Ziņģītes arhīva foto

Būtu vajadzīga vēl plašāka rokasgrāmata par to, kas tevi sagaida, sākot ar vienpadsmit gadiem. Gan par ķermeni, gan sekas visiem eksperimentiem ar cigaretēm un alkoholu
un saiešanos ar draugiem, kas var aizvest pa nepareizu ceļu saistībā ar likumu. Kā tas ietekmēs tavu turpmāko dzīvi?

Reti kurā ģimenē tiek sludināts svarīgais bauslis, ka līdz četrpadsmit gadiem tev ir jāievēro vārds “Nedrīkst!”, jo par tevi atbild vecāki, visa ģimene var daudz ko zaudēt tavas vieglprātības dēļ.

Pusaudzim būtu jādara skaidri saprotams: vai tev būs viss, ko uzskati par tik vajadzīgu, tostarp dators un telefons, vai tev nebūs nekā, jo visa nauda aizies, maksājot sodus par tavu uzvedību.

Vai arī tev nebūs nekādas nākotnes, ja savas uzvedības dēļ nespēsi mācīties. Skaidrāks kā “Āmen!” baznīcā!

Cik daudzi vecāki katru dienu ar bērnu aiziet uz viņa istabu parunāt kaut vai par vienu tēmu? Šūpuļdziesmas šajā vecumā vairs nav vajadzīgas, pusaudzis to tik vien gaida,
kad mamma atstās viņu vienu, lai varētu nodoties savām lietām, kas bieži vien nav tādas, ko vecāki atbalstītu.

Mammai miers, jo bērns guļ? Bet viņš taču neguļ! Tā vietā mātei jāvelta laiks un spēki, lai pabūtu ar pusaudzi un neslēpjot atklātu: dzīve ir nežēlīga, jo cilvēks ir kails.

Fiziski un arī garīgi. Ja ģimene neiemācīs garīgi būt mērķtiecīgam, sekas var būt bēdīgas. Jau no 1. klases bērnam var ieviest mērķu lapu, kur viņš uzraksta, ko iemācījies un sasniedzis.

Sākot ar vienkāršāko: “Katru dienu notīrīšu kurpes!” Un tad var vilkt krustiņus: notīrīju vai ne. Tas bērnu disciplinē!LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

Inese Ziņģīte: Hormonālā kontracepcija nelāgi ietekmē sievietes uzvedību

Inese Ziņģīte: Veģetārismu bērniem uzspiest nevajadzētu

Kā viegli panākt, lai jaundzimušais noguļ visu nakti? Ineses Ziņģītes padomi

Nemeklē attaisnojumus, tev jābūt smukai, Inese Ziņģīte aicina jaunās māmiņas

loading...