Bailes par veselību pēc smagas slimības. Kā palīdz augu līdzekļi?

04-10-2017

teja1


Daudzus cilvēkus, kas pārcietuši infarktu vai citu smagu slimību, nereti piemeklē vēl viena nelaime – periodiski uznākošas neizskaidrojamu baiļu lēkmes. Kāpēc tās rodas un vai no tām var atbrīvoties?

Viens no panisko baiļu uzbrukumu cēloņiem šādos gadījumos ir skābekļa trūkums organismā, ko izraisa traucējumi sirds-asinsvadu sistēmas darbībā, un pasliktināta asinspiegāde galvas smadzeņu asinsvadiem.

Lai stāvokli uzlabotu, stingri jāievēro dienas režīms: vieglām fiziskām slodzēm jāmijas ar atpūtu, jāēd bieži, bet nedaudz un noteiktā laikā, ieteicama ir ārstnieciskā fizkultūra speciālista uzraudzībā, vismaz divas stundas jāuzturas laukā svaigā gaisā (tikai jāizvairās no priežu un egļu mežiem!).

Vēl panisko baiļu lēkmes var izprovocēt neirozes, stress, ko radījuši pārciestās slimības izraisītie pārdzīvojumi.

Nervu sistēmas stabilizēšanai ārsts noteikti ieteiks kādu piemērotu līdzekli, bet, ja radusies miega traucējumi, stundu pirms gulētiešanas vēlams izdzert nomierinošu zāļu tēju:

* Sajauc pa ēdamkarotei melisu, piparmētras, baldriānus un māteri. Tējkaroti maisījuma ieber termosā, aplej ar glāzi verdoša ūdens, 10 minūte nostādina, tad izkāš un saldina ar medu.
Pēc tam, kad nomierinošo preparātu lietošanas kurss būs beidzies, jāsāk organisma nostiprināšana.

* Uz rupjās rīves sarīvē ½ kg citronu ar visu miziņu, sajauc ar ½ kg medus un 20 sasmalcinātiem aprikožu kauliņu kodoliņiem. Lieto pa 1-2 ēdamkarotēm 20 minūtes pirms ēšanas, uzdzerot siltu ūdeni.

* Pa 2 ēdamkarotēm sajauc žāvētas sasmalcinātas bērza lapas un tīruma kosas lakstus. Maisījumu ieber termosā, aplej ar litru verdoša ūdens, nakti nostādina, no rīta izkāš, sadala 3-4 devās un izdzer dienas laikā pirms ēšanas. Ārstēšanās kurss – 21 diena. Ar 10 dienu pārtraukumiem šādu kursu var ievērot no rudens līdz pavasarim. Savukārt, lai pārtraukumos nerastos “dīkstāve”, var lietot šādu līdzekli.

* Sajauc žāvētas apiņu rogas, kailās lakricas saknes, dumbrāju zaķpēdiņu un tīruma kosu lakstus (no katra pa ēdamkarotei ar kaudzīti). Tējkaroti maisījuma aplej ar glāzi verdoša ūdens, nostādina un izkāš. Dzer pa glāzei 3 reizes dienā pirms ēšanas. Tikai jāņem vērā, ka tīrumu kosas preparātus nedrīkst lietot, ja ir nieru kaites (nefrīts un nefroze).

loading...