AUNS. Kādus ēdienus, ārstniecības augus, vitamīnus izvēlēties šajā zīmē dzimušajiem

25-03-2018

auns_dieta


Auni parasti ir vienaldzīgi un neizvēlīgi pret to, ko ēd, ja tam nav pretrunīgu norādījumu viņu horoskopā.

Nevar teikt, ka viņiem nesagādā baudu labs ēdiens, sevišķi to cilvēku sabiedrībā, kas dzimuši viņiem atbilstīgo zvaigznāju zīmēs: Dvīņu, Lauvas, Strēlnieka un Ūdensvīra.

Auns ir ļoti viesmīlīgs saimnieks, cenšas pacienāt ar eksotiskiem ēdieniem un labiem vīniem.

Aunam dzīves pēdējās desmitgadēs ieteicams ierobežot ēdiena daudzumu sakarā ar aktivitātes samazināšanos.

Jāizvairās no trekna ēdiena, kas izraisa aterosklerozi. Auni pakļauti insultam, ko izraisa smadzeņu asinsvadu sašaurināšanās un bloķēšana. Tādēļ vislabāk arī nesmēķēt, jo tabaka sašaurina asinsvadus, īslaicīgi tos bloķējot.

Kaut Aunam nav raksturīgi gremošanas traucējumi (ja Mēness un Venera izvietoti harmoniski), tomēr iespējams fosforskābā kālija deficīts, kas ļauj atjaunot smadzeņu un nervu audu šūnas, kā ari garīgo enerģiju, ko šīs zīmes cilvēki izlieto izšķērdīgi. Šīs vielas nepietiekamība organismā izraisa niknumu, galvassāpes, nervu dispepsiju un vispārēju vājuma sajūtu.

Kālijam ir milzu nozīme šūnu vielmaiņā, minerālsāļu un ūdens apmaiņas regulēšanā, osmotiskā spiediena regulēšanā, tas nepieciešams muskuļu, sevišķi sirds normālai darbībai. Visvairāk organisms to uzņem ar augu valsts produktiem, gaļu, jūras zivīm.

Fosfora savienojumiem nozīmīga vieta vielmaiņas procesos, smadzeņu audu un nervu funkcijas, aknu, nieru, kaulaudu veidojumos, fermentu, hormonu darbībā. Labākais fosfora avots ir dzīvnieku valsts produkti, kaut iespējams to iegūt arī no pupām un graudiem, sevišķi, ja tos mērcē pirms kulinārās apstrādes.

Kālija fosfāts ietilpst bietēs, selerijās, salātos, ziedkāpostos, kressalātos, spinātos, sinepēs, redīsos, burkānos, gurķos, datelēs, ābolos, valriekstos un citronos.

Diētā jābūt pietiekošam daudzumam organiskā dzelzs un proteīna, kurus satur liesa gaļa un pupas.

Dzelzs, kas nepieciešama normālai asinsritei un audu elpošanai, labāk asimilējas citronskābes, askorbinskābes un fruktozes klātbūtnē, kuru satur augļi, ogas un to sulas. Dzelzs asimilācijai traucē stipra tēja.

Šai zīmei harmoniski augi ir alveja, baziliks, lauri, saldie pipari, kaperi, vīnogas, sarkanie pipari, piparmētras, mārrutki.

loading...