Augusts. Dzīvo harmonijā ar dabas ritmiem – receptes, norūdīšanās, veselība

15-08-2022

Foto - Pixabay

Foto – Pixabay


Lietas, kas augustā svarīgas: sakņu zupa; medus; zvaigžņu lietus; asinszāle; bumbieri; apiņu rogas; asteres; kontrastduša!

Bumbieru deserts
Aromātiskie, saldi sulīgie bumbieri lieliski remdē slāpes, regulē gremošanu un veicina toksīnu izvadīšanu no organisma. Tos var ēst tāpat, bet var arī pagatavot izmeklētu desertu.

* Nomizo 0,5 kg bumbieru, bet kātiņus atstāj. Liek emaljētā katliņā, aplej ar 100 g sausā sarkanvīna, pievieno 200 g cukura, pēc garšas kanēli, krustnagliņas un rīvētu muskatriekstu. Tad uzkarsē līdz viršanai un vāra 20 minūtes.



Ja pazemināts asinsspiediens
Ja pat vasarā no rīta pēc pamošanās ir slikts garastāvoklis, ja kājas un rokas ir aukstas, bet apetītes vispār nav – visticamāk, tie visi ir pazemināta asinsspiediena simptomi.

* Ar roku pirkstu galiem spēcīgi – līdz sāpēm – jāuzspiež aktīvajam punktam, kas atrodas pie kāju otrā pirksta naga pamatnes.

* Paņem saujā valriekstu un ar to apļveida kustībām masē aktīvo punktu pēdu velvē, tuvāk kājas īkšķim.

* Guļot uz muguras, rokas noliek gar ķermeni un pamīšus ieelpas laikā paceļ, bet izelpas – nolaiž vienu, tad otru kāju. Atkārto 10 reizes katrai kājai.

* Ar pirkstu galiem, izdarot 20 apļveida kustības, katrai kājai izmasē aktīvo punktu, kas atrodas bedrītē zem ceļa locītavas.

Pielikt nedaudz zvaigžņu salātiem
Jauši vai nejauši, bet daudzkrāsainās rudens puķes asteres, kas jo kupli zied tieši augustā, savu nosaukumu ieguvušas, pateicoties līdzībai ar zvaigznēm. Dažādas krāsas asteru ziedlapiņas, pievienotas dārzeņu vai augļu salātiem, bagātinās ne tikai to krāsu gammu, bet arī vitamīnu un mikroelementu saturu.

Nostipriniet smaganas
Vasarā, kad ir visas iespējas ēst svaigus augļus un dārzeņus, izrādās, ne visiem smaganas ir gatavas tādiem pārbaudījumiem. Tajos esošās rupjās šķiedras un organiskās skābes var kairināt smaganas, izraisot to asiņošanu un iekaisumu. Padoms te vienkāršs: mutes dobums jāskalo ar asinszāles uzlējumu (2 ēdamkarotes uz glāzi karsta ūdens) vai ozola mizas un salvijas novārījumu maisījumu. Otrajam līdzeklim abus novārījumus gatavo atsevišķi. Abiem novārījumiem ņem 2 ēdamkarotes sasmalcinātas drogas uz glāzi ūdens, vāra 15 minūtes, tad nostādina un izkāš. Pēc tam abus novārījumus salej kopā.

Persiku krēms
Kad vēl, ja ne tagad – augļu un ogu laikā – baudīt visus šos gardumus. No persikiem var pagatavot lielisku saldētu krēmu.
1,2 kg nogatavojušos persikus saspaida biezenī, pievieno tējkaroti citrona sulas, 90 g pūdercukura, visu samaisa un ieliek ledusskapja saldētavā. Pēc pusstundas sakuļ glāzi saldā krējuma, iemaisa vēsajā biezenī un vēlreiz ieliek saldētavā.

Pret uzmācīgām žagām
Sātīgs karsts vai ass ēdiens var izraisīt žagas. Parasti pēc kāda laika tās pāriet pašas, taču dažkārt spēj cilvēku patiesi nomocīt. Ja tā noticis, tad:

* vienā paņēmienā jāizdzer glāze ūdens, obligāti aizturot elpu pēc garas ieelpas;

* ar vidējo pirkstu 5 reizes jāuzspiež punktam, kas atrodas zem krūškaula;

* rokas aizliek aiz muguras, pirkstus saāķē un, ieelpojot caur degunu, tās ar spēku paceļ uz augšu, cenšoties panākt, lai starp rokām un ķermeņa korpusu būtu taisns leņķis. Pēc tam elpu aiztur, tad, izelpojot caur muti, atgriežas sākuma stāvoklī. Atkārto 2–3 reizes.



Aromātiska tēja
Lai cik jauka būtu vasara, neviens nav pasargāts no spēcīgiem pārdzīvojumiem un nepatīkamiem pārsteigumiem. Nomierināties, atslābināties un atgūt emocionālo līdzsvaru palīdzēs tasīte zaļās vai melnās tējas ar melisu, ko tautā mēdz dēvēt arī par citronzāli.

Saldam miegam
Augustā nobriest apiņu rogas. Tās jāsavāc un plānā kārtā jāizžāvē labi vēdināmā ēnainā vietā. Rudenī un ziemā tās noderēs ne reizi vien. Bet, ja nomoka bezmiegs, jau tagad ar rogām var piepildīt nelielu spilventiņu un nolikt gultā līdzās. Miegs būs salds un… vasarīgs.

Īstais laiks sākt norūdīšanos
Augusts ir pats labākais laiks, lai sāktu norūdīšanās procedūras. Pieradināt organismu ātri pielāgoties mainīgajiem apstākļiem var ar kontrastdušu vai vienkārši pamīšus aplaistoties ar aukstu un stipri siltu ūdeni.

Pieaugušiem tas ir veselīgi, jo cita starpā trenē asinsvadus, bet bērniem – aktivizē organisma aizsargspēkus.

Siltais āra gaiss pasargās no iespējamas saaukstēšanās. Aplaistoties dušā 1–3 minūtes, ūdens temperatūru maina: 30–40 sekundes – karstais, tad 10–30 sekundes – aukstais. Kontrastdušas nobeigumā bļodu piepilda ar vēsu ūdeni un aplej sevi pilnībā (var arī galvu). Pēc tam sausi jānoslaukās.

Sakņu zupa
Šajā mēnesī ir ļoti plašas iespējas, kā nodrošināt organismu ar nepieciešamajiem vitamīniem un citām vērtīgajām lielām. Un viens no variantiem ir – sakņu zupa. Lai vitamīni zupā nenoārdītos, dārzeņi jāliek jau virt sākušā ūdenī un zupa no uguns jānoņem, kad tie vēl ir nedaudz cieti. Līdz galam neizvārītos dārzeņos būs saglabājušies ne tikai visi vitamīni, tajos būs arī šķiedrvielas, kas ļoti nepieciešamas zarnu traktam.

Sāpošs kakls
Ja no saldējuma vai stipri aukstiem dzērieniem sācis sāpēt kakls, nav tūlīt pat jāmeklē zāles. Apiterapeiti sāpošam kaklam iesaka siltu tēju ar medu, taču nevis izšķīdinātu dzērienā, bet gan atsevišķi no karotītes. Ieteicamāks ir liepziedu vai maija ziedu medus. Starp citu, likt medu karstā tējā (arī pienā u. c.) vispār nav ieteicams, jo visas tajā esošās aminoskābes un citas bioloģiski vērtīgās vielas noārdās jau 30 grādu karstumā. Rezultātā medus zaudē savas dziednieciskās īpašības un pārvēršas par parastu karameli.

Paaugstināt darbspējas
Pēc atvaļinājuma sagatavoties jaunam darba cēlienam palīdzēs adaptogēni: žeņšeņs, eleuterokoks, mātere. Atgriešanās darbā pēc atpūtas organismam vienmēr ir lielāks vai mazāks stress. Lai šim stresam laikus sagatavotos, no rīta un dienā jālieto žeņšeņa vai eleuterokoka ekstrakts, bet vakarā – māteres ekstrakts. Deva pavisam neliela – 10 pilienu. Kurss – 15 dienas.

Visu sagatavot laikus
Ja ģimenē ir skolēns, labāk jau laikus sarūpēt visu skolai nepieciešamo, lai pēdējās dienās, kad sāksies lielā burzma, nevajadzētu nervozēt. Vēlamāk laiku izkārtot tā, lai pēdējās brīvās dienas visa ģimene varētu izmantot jaukai atpūtai, pie viena neaizmirstot arī pavērot naksnīgās debesis, jo augusts taču ir arī zvaigžņu lietus mēnesis.

3 komentāru

  1. Skolnieciņš no sidrabbirzs 16.08.2021 8:51 pm - Atbildēt

    Ir pagājis 15. augusts. Vakardien bija Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētki. Lai arī kristiešiem vakar bija svētki, tomēr pagāniem tāpat kā visiem latviešiem šī diena ir traģiska. Kristietība mūsu sentēvu dzīvē varmācīgi ielauzās 12. gadsimta vidū. 1199. gadā Romas pāvests Innocents Trešais pēc bīskapa Alberta lūguma pasludināja krusta karu pret Livonijas pagānu tautām. Tādējādi pāvests Innocents Trešais legalizēja senlatvju un igauņu zemju okupāciju un tālāku šo zemju aneksiju. Par spīti krustnešu pārspēkam, mūsu sentēvi – kurši, zemgaļi, sēļi, latgaļi, lībieši – pretojās naidniekiem bezmaz gadsimtu. Teju vai gadsimtu varmācīgie krustneši nespēja okupēt un anektēt Baltu zemes. Sentēvi cīnījās par savu godu un brīvību. Zobenbrāļu ordenis, kas tika dibināts 1202. gadā, 1236. gadā Saules kaujā tika graujoši sakauts. Šajā kaujā sentlatvji ar vērienu sakāva savus naidniekus – krustnešus. Pēc kaunpilnas sakāves Saules kaujā no pāri palikušā Zobenbrāļu ordeņa tika dibināts Livonijas ordenis jeb Svētās Marijas Vācu Nama Jeruzalemē brālība. Diemžēl krustnešiem izdevās realizēt savus asinskāros nodomus. Pēc ilgas un smagas pretošanās Baltu zemes tika okupētas un anektētas, tika izveidota Livonijas konfederācija. Viena daļa sentēvu zemju atradās tiešā Romas pāvesta pakļautībā. Piemēram, Rīgas arhibīskapija, Kurzemes bīskapija, Tērbatas bīskapija, Sāmsalas – Vīkas bīskapija. Bet otra daļa sentēvu zemju atradās Romas pāvesta vasaļu pakļautībā, t.i., Livonijas ordeņa rīcībā. Savukārt Livonijas ordenis atradās Vācu ordeņa jeb Teitoņu ordeņa pakļautībā. Teitoņu ordenis bija katoļu reliģiskais bruņinieku ordenis, tas bija militārais spēks, ar kura palīdzību katoļu baznīca varēja veikt savus asinsdarbus. Nodibinot savu varu, zemeskungi – arhibīskaps, bīskapi un ordeņa mestrs – aizliedza vietējo pagānisko ticību un Sentēvu Dievus. Pagāni tika vajāti un slepkavoti. Tā iesākas 700 verdzības gadi. Laikam ejot, mūsu zemju iekarotāji mainījās. Rietumu kristīgās baznīcas (katoļu baznīcas) tirāniju nomainīja Austrumu kristīgās baznīcas (pareizticīgo baznīcas) tirānija. Verdzību, kuru pie mums ieviesa katoļu baznīca, atcēla vien 1861. gadā (izņēmums bija Kurzemes un Vidzemes guberņas, proti, 1817. un 1819. gads). Lai arī mūsdienu katoļi ir krietni iecietīgāki un miermīlīgāki par saviem viduslaiku priekšgājējiem, tomēr katoļu aprindās valda zināms nihilisms attiecībā pret pagāniem. Nebūsim vergi savā zemē! Atjaunosim sentēvu pagānisko ticību kopā! Godāsim un pielūgsim Sentēvu Dievus! Godāsim un pielūgsim Latvju Dievus! Lai Latvju Dievi mūs svētī! Lai Latvju Dievi pasargā mūs no ļauna!
    Ar cieņu un mīlestību pret Sentēvu Dieviem, Skolnieciņš no sidrabbirzs [Latvju Dievu priesteris]
    ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂
    Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
    Latvju Dievi mūžam viedi.
    #15.08.2021. #kristietība #katolisms #KristietībasNoziegumi #LatvjuDievi #DievsPērkons #Pērkons #Pērkons–DebesuTēvs #Pērkoņtēvs #Laima #DievieteLaima #Māra #DievieteMāra #NāvesDieviete #DzīvībasDieviete #Māra–VeļuMāte #Māra–ZemesMāte #LatvjuDievuSvētība #pagāni #dievturi #ticība #rituāli #buršanās #lūgšanas #sidrabbirzs

  2. Skolnieciņš no sidrabbirzs 16.08.2021 8:52 pm - Atbildēt

    Mēs dzīvojam 21. gadsimtā – brīvības gadsimtā. Mums ir paveicies piedzimt demokrātijas laikmetā, kad mums ir dotas izvēles tiesības, kam ticēt vai neticēt. Šo ticības brīvību garantē Latvijas Republikas konstitūcija jeb Satversme (avots: likumi.lv/ta/id/57980-latvijas-republikas-satversme). Diemžēl man rodas iespaids, ka mūsdienu Latvijā šī ticības brīvība ir vien uz papīra. Dzīvē situācija ir nedaudz savādāka, jo mūsu sabiedrībai bezkaunīgi uzspiež kristietību, atstājot vietējo pagānisko ticību novārtā. Piemēram, gandrīz vai visās skolās sākumskolas skolēniem no 1. līdz 3. klasei piedāvā apgūt kristīgo mācību. Ideja jau laba, bet kāpēc nevar izveidot reliģiju mācību, kur sākumskolas skolēnus iepazīstinās ar ateismu, budismu, hinduismu, sintoismu, dievturību (dažādu tradīciju pagāniskajām ticībām), kā arī ar ābramiskajām reliģijām? Tādējādi tiek diskriminēti citu reliģiju pārstāvji, it sevišķi dažādu pagānisko (politeisko) ticību pagāni. Manuprāt, uzspiest sabiedrībai luterāņu, katoļu, baptistu, pareizticīgo, vecticībnieku dogmas ir prettiesiski. Cilvēkam ir jādod izvēles brīvība. Šī izvēles brīvība ir svēta. Mums ir jāsaprot, ka kristietība atnāca pie mums vardarbīgā un prettiesiskā ceļā. Nodibinot savu kundzību 13. gadsimta vidū, katoļu baznīca iznīcināja mūsu vietējo pagānisko ticību. Rietumu kristīgā baznīca (katoļu baznīca) pie mums ieviesa teokrātisko diktatūru. Laiki ir mainījušies, tomēr katoļu baznīcas nepatika un riebums pret pagāniem nekur nav zudis. Aicinu ikvienu no mums atcerēties Sentēvu Dievus! Aicinu ikvienu no mums atcerēties Latvju Dievus! Būsim spēcīga un neuzvarama tauta, atjaunosim sentēvu pagānisko ticību kopā! Lai Latvju Dievi mūs svētī! Lai Austras koks zeļ un plaukst! Visa slava Latvju Dieviem! Visa slava Latvijai!
    Ar cieņu un mīlestību pret Sentēvu Dieviem, Skolnieciņš no sidrabbirzs [Latvju Dievu priesteris]
    ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂
    Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
    Latvju Dievi mūžam viedi.
    #15.08.2021. #kristietība #katolisms #KristietībasNoziegumi #LatvjuDievi #DievsPērkons #Pērkons #Pērkons–DebesuTēvs #Pērkoņtēvs #Laima #DievieteLaima #Māra #DievieteMāra #NāvesDieviete #DzīvībasDieviete #Māra–VeļuMāte #Māra–ZemesMāte #LatvjuDievuSvētība #pagāni #dievturi #ticība #rituāli #buršanās #lūgšanas #sidrabbirzs

  3. Skolnieciņš no sidrabbirzs 16.08.2021 8:52 pm - Atbildēt

    Ir pagājuši Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētki. Kristietība ir nozagusi Sentēvu Dievu pielūgsmi. Kristietība ir nozagusi Dievietes Māras pielūgsmi. Katoļu baznīca jau kopš 12. gadsimta vidus mūsu zemē darīja visu, lai nicinātu Sentēvu Dievus. Mēs esam aizmirsuši, ka pagāniskā ticība Sentēvu Dieviem ir mūsu tautas un zemes pamatticība. Tieši mēs esam senās pagāniskās ticības mantinieki. Kālab mums būtu jāpakļaujas krustnešu ticības mantiniekiem? Kālab mums ir jāpielūdz senebreju mitoloģija, atstājot novārtā Sentēvu Dievus? Mūsu spēkos ir atjaunot sentēvu pagānisko ticību un iepazīt ar Latvju Dieviem visu plašo pasauli! Kaut arī mūsu sentēvu pagāniskā ticība ir uz iznīcības robežas, taču tā ir saglabājusies dievturības veidolā. Diemžēl dievturība ir piesārņota ar kristietības sārņiem. Nedz Dievs, nedz Dieviņš, nedz Vells, nedz Vella māte, nedz Velns, nedz Velna māte nav mūsu senās pagāniskās ticības sastāvdaļa. Šo svešās kultūras daļiņu mūsu zemē ievazāja vācu iebrucēji – krustneši un kristīgie misionāri. Atjaunosim sentēvu pagānisko ticību tās sākotnējā veidolā, atjaunosim politeismu kopā! Būsim saticīgi un dzīvosim draudzīgi! Lai Latvju Dievi mūs svētī! Lai Latvju Dievi pasargā mūs no ļauna!
    Ar cieņu un mīlestību pret Sentēvu Dieviem, Skolnieciņš no sidrabbirzs [Latvju Dievu priesteris]
    ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂
    Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
    Latvju Dievi mūžam viedi.
    P.S. Dieviete Māra ir spēcīga un varena Dieviete. Viņa ir pazīstama ne tikai baltu tautu dzīvesziņā, bet arī slāvu tautu dzīvesziņā. Slāvu tautu dzīvesziņā Dieviete Māra ir iznīcības un nāves Dieva Černoboga sieva. Lai arī šīs ir divas dažādas pagāniskās ticības, taču nāves un dzīvības Dieviete Māra ir pazīstama abās šajās pagāniskajās tradīcijās. Ar Dievietes Māras aprakstu var iepazīties šeit: sarah4hope.org/the-goddess-files (THE GODDESS FILES | SARAH4Hope). Ar Dievietes Māras atveidojumu var iepazīties šeit: sarah4hope.org/meet-the-goddesses (MEET THE GODDESSES | SARAH4Hope). Ar citām senajām Dievietēm var iepazīties šeit: goddess-guide.com (Goddess Names (goddess-guide.com)). Par Dievieti Māru slāvu tautu dzīvesziņā var lasīt šeit: slavyanskieoberegi.ru/slavyanskie-bogi/mara (Mara (slavyanskieoberegi.ru)).
    #15.08.2021. #kristietība #katolisms #KristietībasNoziegumi #LatvjuDievi #DievsPērkons #Pērkons #Pērkons–DebesuTēvs #Pērkoņtēvs #Laima #DievieteLaima #Māra #DievieteMāra #NāvesDieviete #DzīvībasDieviete #Māra–VeļuMāte #Māra–ZemesMāte #LatvjuDievuSvētība #pagāni #dievturi #ticība #rituāli #buršanās #lūgšanas #sidrabbirzs