Attīri organismu ar nātru sulu! + Nātru medus recepte

09-10-2020

natru_sula


Nātres, kā zināms, var pievienot zupām un salātiem, bet vēl lielāku labumu organismam sniegs nātru sula, kas pagatavota no jauno nātru kātiem un lapām, tos samaļot gaļas mašīnā un izspiežot sulu.

Sulā koncentrējas visas dziednieciskās īpašības, un organisms to ātri uzsūc.

Nātru sula ir lielisks organisma attīrīšanas līdzeklis no toksīniem; paaugstina hemoglobīna līmeni asinīs.

Sula aktivizē vielmaiņas procesus organismā, attīra un bagātina asinis, izvada toksīnus, sāk labāk darboties visi orgāni un sistēmas.

Pazīstamais Šveices naturopāts Šenenbergers, kurš izstrādājis teoriju par dažādu slimību ārstēšanu ar svaigu augu sulu palīdzību, lielu uzmanību pievērsis pavasara dziedniecības kūrēm ar augiem. Visaugstāk viņš vērtēja tieši nātres, pienenes un seleriju. Viņš minējis stāstu par kādu Bavārijas karali, kurš ieviesis šādu kārtību: pēc brokastīm visi viņa ģimenes locekļi no aptiekāra rokām saņēmuši divas nelielas glāzes: vienu ar nātru, otru ar pieneņu sulu.

Pētījumi liecina, ka nātru sula palīdz atbrīvoties no ziemas noguruma, avitaminozes, anēmijas, ādas izsitumiem, pat migrēnas. Mūsu vecmāmiņas uzturēja skaistumu, katru dienu veselu mēnesi izdzerot pa 3-4 ēdamkarotēm jaunu nātru sulas, kas atšķaidīta ar ūdeni proporcijās 1:3.Nātru sulas dziedniecības kurss arī nāk par labu kaulu nostiprināšanai (osteoporozes profilakse!), aknu attīrīšanai, urīnpūšļa, elpošanas ceļu, kuņģa un zarnu trakta veselībai, nervu sistēmas līdzsvaram.

Veicinot vielmaiņas procesus, nātru sula uzlabo veselības stāvokli hemoroīdu, aterosklerozes, reimatisma, cukura diabēta gadījumā. Poļu zinātnieki atklājuši, ka tā palīdz arī pret protstatas adenomu.

Nātru sula tāpat ir “ātrā palīdzība” ievainojumiem: pietiek saberzt nātres lapu un pielikt brūcei. Ar attīrītu sulu mazgā brūces, samērcē pārsējus.

natres_teja

Pagatavo nātru medu!
Tautas medicīnā uzskata, ka nātrēm piemīt pretvēža iedarbība, tāpēc iesaka lietot medu, kas sajaukts ar nātru sulu, kurai pievienotas arī sasmalcinātas nātru lapas un rieksti. Šis maisījums arī normalizē asinsspiedienu.

Ja nav iespējas katru dienu gatavot svaigu nātru sulu (bet tā dzerama ne vēlāk kā 15 minūtes pēc pagatavošanas, citādi zūd vērtīgās īpašības), var pagatavot sulas izvilkumu, kuram arī ir lieliska, kaut arī vājāka, ietekme uz organismu.

Izvilkuma pagatavošanai nogriež jaunas nātres 20 cm garumā (vislabāk – aprīlī un maijā), pēc tam rūpīgi nomazgā, sasmalcina, nesaspiežot saliek trīslitru burkā un pārlej ar vārītu aukstu ūdeni.
Nostādina desmit stundas, dzer katru dienu.

Avots: Fithacker

LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

Pīlādžu uzlējums ar nātrēm. Mājas recepte slaidākam augumam!

Ķiploki šņabī, nātru saknīšu uzlējums. Dabīgas receptes skaistiem matiem – izmēģini!

Nātru ēdienu pavārgrāmata: salāti, zupas, pat kotletes un pelmeņi!

loading...