Attiecībās ar manipulatoru. Kā noteikt, vai mīļotais cilvēks ir narciss?

31-07-2023

Foto – Pixabay

Saziņā ar narcistiem darbojas noteikums: neticiet, nebaidieties, neprasiet.

Narcisisti vienmēr rīkojas pēc viena un tā paša scenārija. Viņiem visiem ir vienādas smadzenes, viņi nevar uzvesties citādi. Par narcistu nav iespējams kļūt, tas ir iedzimts garīgs traucējums, smadzeņu patoloģija, ko vēl vairāk saasina audzināšana (piemēram, disfunkcionāla ģimene).

Narcistiski personības traucējumi (NPD) parasti izpaužas tikai tuvās attiecībās. Tātad jūs varat strādāt vai būt draugu attiecībās ar kādu cilvēku daudzus gadus un nekad nezināt, ka cilvēks, kas atrodas jūsu priekšā, ir narcisists. Viņš vienmēr nēsā sociālo “krekla puiša” masku, kamēr viņa tuvinieki cieš no ņirgāšanās un vardarbības, atrodas pastāvīgā stresā.

Šādi cilvēki lieliski pielāgojas sabiedrībā, viņu destruktīvismu ir grūti pamanīt. Viņus bieži dēvē par hameleoniem – viņi vienmēr var atrast kopsaucēju ar labu cilvēku vai ar nelietīgo. To viņi iemācās jau no bērnības.

Narcismam nav dzimuma.

Viņi var apmānīt pat psihologu. Jebkurš profesionālis, kurš nekad nav saskāries ar NPD. Piemēram, vecās skolas psihologiem reti ir šādas zināšanas. Jo viņiem ir aizspriedumi par internetā iegūtajām zināšanām, un viņi nevēlas pārkvalificēties un paaugstināt savu kvalifikāciju.

Narcisisti viegli apmāna juristus, tiesnešus. Piemērs, kad vardarbības ģimenē upuris izsauc policiju, tirāns uzreiz maina uzvedību: kļūst gādīgs un pieklājīgs. Un vainīgs ir tas, kurš uzvedas neadekvāti, upuris ir histērisks, tātad viņa pati ir vainīga, viņa rīkojusies neadekvāti. Viņi cits pēc cita norauj savas maskas, viņi var būt jebkas, aktieri viņus apskauž.

Parastie psiholoģijas likumi ar narcisistiem nedarbojas. Ar viņiem nekad nevar vienoties. Izprot tikai spēka pozīciju.

Kam pievērst uzmanību

Vēlreiz vēršu uzmanību uz to, ka identificēt narcistu ir ļoti grūti, mēs to saprotam pēc notikušā, kā teicienā “ja es zinātu, kur esmu kritis, es būtu salmus licis”.

Tas viss tāpēc, ka šādas zināšanas mums netiek dotas skolā vai citās izglītības iestādēs. Tāpēc mācīsimies no savām kļūdām, fiksēsim zināšanas un izplatīsim tās, lai glābtu savu un savu tuvinieku garīgo un fizisko veselību.

Veidojiet attiecības: idealizācija -> emocionālās svārstības -> devalvācija -> pārstrādāšana.

1. Pievērsiet uzmanību fotoattēlam, ja ar kādu cilvēku esat iepazinies tiešsaistē. Šis cilvēks fotogrāfijā vienmēr būs centrā vai izceļas no pūļa. Kaut kas viņā izgaismos kādu dominanci (vēlmi un spēju ieņemt dominējošu pozīciju grupā).

2. Sūtīs fotogrāfijas, kurās viņš vai viņa ir pēc iespējas kails vai kaila. Viņiem patīk apbrīnot savu ķermeni, pat ja šis ķermenis jau sen ir aizkavējies sporta zālē vai tīklā uz diētas.

3. Pievērsiet uzmanību tam, kādās grupās šī persona ir parakstījusies. Šāda persona var būt loceklis ļaunprātīgās kopienās, kurās cilvēki tiek pazemoti (uzmeklē “vīriešu kustība” vai tos sauc arī par “MDeshnegi”).

4. Pievērsiet uzmanību jokiem. Viņi var atsūtīt video vai attēlu, kuru skatoties jums būs sāpīgi, kļūs žēl šā cilvēka un vēlēsieties viņu pasargāt. Un šim cilvēkam būs forši pasmieties par šādu traģisku situāciju.

5. Hiperrūpēšanās, kontrole. Viņiem ir jāzina, kas ar jums notiek tieši tagad: vai esat paēdis, vai esat silti ģērbies, vai esat atgriezies mājās, kāda bija jūsu diena? Tā visa ir tik daudz un tik bieži, ka jau gribas izslēgt tālruni. Tikai padomājiet: vīrietis visu dienu jums raksta īsziņas, vai tas nav dīvaini, ka viņam nav citu interešu, izņemot jūs? Un tas viss tāpēc, ka narcisisti ir pieķērušies attiecībām, baidās no vientulības.6. Idealizēšana. Tu būsi vis/visgudrākais, talantīgākais, skaistākais, foršākais un tā tālāk. Un viņš šajā laikā pievērsīs uzmanību tam, uz ko jūs visvairāk reaģējat, un uzslavēs tieši šo jūsu interešu vai īpašību daļu.

7. Narciss vienmēr būs ļoti dīvains un pēkšņi pazudīs. Un jūs to pamanīsiet uzreiz, jo sākumā jūs bijāt viņa pielūgsmē 24 stundas diennaktī 7 dienas nedēļā, viņš bija vienmēr klātesošs, bet tad viņš pēkšņi pazūd, nepaskaidrojot nekādu iemeslu. Tātad viņš pārbauda tavas robežas, viņš vēlas saprast reakciju, lai arī ar to varētu manipulēt.

8. Jau no pirmajām frāzēm viņš var sākt jūs saukt mīļvārdiņos. Parasti cilvēki to atļaujas darīt, kad ir izgājuši vairākus iepazīšanās posmus, kaut ko uzzinājuši viens par otru. Narciss visiem piešķir iesaukas, jums ar to nav nekāda sakara.

9. Ja jūs uzaicina uz kino, ļaujiet viņam izvēlēties filmu. Un jūs redzēsiet, ka tajā nekad nebūs nekāda dziļuma vai filozofijas. Tas būs kaut kas ļoti primitīvs, jo viņi neprot izjust sarežģītas lietas.10. Jums ir jāvēro, kā cilvēks uzvedas konfliktā ar citiem cilvēkiem pa tālruni vai klātienē (radiniekiem, padotajiem, apkalpojošiem darbiniekiem utt.). Pēc konflikta viņš uzvedīsies tā, it kā nekas nebūtu noticis. Normāliem cilvēkiem ir pretēji: pēc konflikta būs nepatīkami.

11. Jebkāda kritika vienmēr tiks uztverta asi, uzreiz viņu sadusmos.

12. Vienmēr būs nepatiesuma sajūta, it kā vienmēr gribētos maldināt. Kognitīvā disonanse.

13. Vienmēr veidojiet acu kontaktu. Narcisam ir auksts, bezemocionāls skatiens, viņi ilgi un uzmanīgi skatās acīs, vēro. Tas notiek tāpēc, ka viņi vēlas dominēt, tas notiek neapzināti.

14. Viss ir steidzams. Jūs vienmēr būsiet narcisam kā peiejams resurss. Viņš ņems no jums to, kas viņam vajadzīgs. Visbiežāk viņam ir nepieciešama garīgā enerģija. Tu vari pārvākties pie viņa pēc nedēļas, apprecēties pēc divām, grūtniecības iestāšanās pēc trim mēnešiem. Viņš vēlas sākt pilnībā izmantot jūsu priekšrocības.

15. Pievērsiet uzmanību sava ķermeņa reakcijām. Tev var sākties histērija vienā un tajā pašā vietā (asaras), trīce (drebuļi dažādās ķermeņa daļās), panikas lēkmes, vēlme smēķēt un dzert vai lietot nomierinošus līdzekļus. Tā ir neapzināta uzvedība, jūs atrodaties pirmajā posmā, kad nākamajā posmā jūs “apēdīs enerģija”.

Atdalīšanās no destruktīvām personībām (narcisistiem, psihopātiem, sociopātiem utt.) nav iespējama bez apzināšanās un pieņemšanas.

Pirmais posms “apzināšanās” – kad jūs apzināties subjektu, izpētiet to, bez tā nav iespējams izkļūt no šādām attiecībām.

Otrais posms “pieņemšana” – mēs neko nevaram darīt, tie ir psihiski traucējumi, kurus nevar ārstēt vai mainīt, tāds šis cilvēks ir. Mums tas jāpieņem kā fakts, it kā tā būtu kāda dabas parādība: jā, ir diena un ir nakts.

LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

“Tuvāk – tālāk” attiecības. Slimīga manipulācija, kurai nav nekāda sakara ar mīlestību!

Vīriešu manipulācija: “Bez manis tu pazudīsi”

Vientulība divatā. Kāpēc paliekam “mirušās” attiecībās?

Viņi zog tavu enerģiju! Trīs manipulatīvi saskarsmes modeļi, kurus noteikti pazīsti

loading...

1 komentārs

  1. Laura 01.08.2023 4:11 pm - Atbildēt

    Laba diena katram! Es vēlos izmantot šo mediju, lai pastāstītu jums par godīgu aizdevuma uzņēmumu, kas man palīdzēja saņemt komerciālu aizdevumu ar saprotamiem noteikumiem. viņi piedāvā visu veidu aizdevumus.
    Saziņas e-pasts: lapofunding960@gmail.com
    Whatsapp +447300508785