Aizved mani uz Slīteres siliem! Sandijs Semjonovs atklāj interesantus faktus par dabas takām

13-06-2018

bilde_5

RīgaTV 24 raidījuma “Dabas Tops” jaunākajā sērijā žurnālists un raidījuma vadītājs Sandijs Semjonovs viesojās Slīteres nacionālajā parkā, kur Slīteres Zilo kalnu un dabas takas gids Vilnis Skuja dalījās ar interesantiem stāstiem par parka vēsturi un bagātīgo dabu, kā arī izstāstīja, kā vislabāk apskatīt Slīteres nacionālo parku.

Aizrautīgais dabas pētnieks arī vērsa uzmanību uz dažādiem interesantiem faktiem par nacionālo parku. Dažus no tiem lasi šeit, bet, lai uzzinātu vairāk, skaties raidījumu “Dabas Tops”!

bilde_7

Interesanti fakti par Slīteres nacionālo parku:

– dodoties pastaigā par Slīteres dabas taku, paveras skats uz krauju, kur pirms vairāk nekā 10 000 gadiem ir bijis Baltijas ledus ezera krasts;

– skaidrā laikā no Slīteres takas var redzēt Sāmsalu jeb Sāremā, kas atrodas aptuveni 30km attālumā;

bilde_6

– Slīteres zilajos kalnos augsne ir ļoti auglīga, tāpēc tur aug arī tādi koki, kurus citur Latvijā sastapt ir grūti. Slīteres nacionālajā parkā, piemēram, aug 75% visu Latvijas īvju;

bilde_4

– Slīteres nacionālā parka teritorija reiz piederēja Dundagas baronam, kas bija viens no lielākajiem zemes īpašniekiem cariskajā Krievijā. Viņš tur ierīkoja meliorāciju – saraka grāvjus, nosusināja tuvumā esošu lielu ezeru.

Atklāj vairāk aizraujošu faktu, skatoties raidījumu “Dabas Tops” kanālā RīgaTV 24 sestdienās plkst. 21:30 un atkārtojumā svētdienās plkst. 10:30! Raidījums tapis ar Latvijas Vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu.

loading...