Zini savu vērtību! Pretējā gadījumā jūs varat nonākt tur, kur nevēlaties būt, ar cilvēkiem, kurus neesat izvēlējies.
Inteliģentiem cilvēkiem ir plašs redzesloks, viņi aktīvi interesējas par apkārtējo pasauli un cenšas pastāvīgi izglītoties. Viņi neaizraujas, atrod nestandarta risinājumus problēmām, izceļas ar kritisku domāšanu un spēju loģiski argumentēt savu viedokli, nepakļaujoties pūļa ietekmei …
Lūk, astoņas situācijas, kurās gudrs cilvēks pateiks “nē”:
1. Nedarīt kaut ko tādu, kas jums nepatīk
Ir muļķīgi piekrist papildu saistībām, ja neesi ticis galā arī ar vecajām. Tev nevajadzētu teikt “jā” iespējām, par kurām neesi sajūsmā, liekot salauzt sevi, savu grafiku un devalvēt savas patiesās vēlmes.
Nekļūsti par izpalīdzīgo zēnu, kura laipnību izmanto visi gribētāji, apzinies savu vērtību! Pretējā gadījumā jūs riskējat nonākt tur, kur jūs negribējāt būt, ar cilvēkiem, kurus jūs neesat izvēlējies.
2. Neļaujies inficēties ar citu cilvēku noskaņojumu
Inteliģenti cilvēki neļauj citiem sabojāt viņiem garastāvokli, viņi nošķir savas emocijas no tām, ko uzspiež kāds no malas.
Katram cilvēkam ir sava pieredze, viņš kopj savu traģēdiju, projicējot savas sajūtas uz visiem apkārtējiem. Tas nenozīmē, ka jums vajadzētu tām pakļauties, pielīdzinot sevi vairākumam.
Gluži otrādi, saglabājiet cīņassparu, rūpējieties par savu iekšējo laimi. Galu galā citu cilvēku realitāte ir subjektīva, un tai nevajadzētu noteikt jūsu pasauli.
4. Negaidiet palīdzību no ārpuses
Ja jums ir cilvēki, uz kuriem varat paļauties, tas ir lieliski. Taču jums nevajadzētu uzkraut atbildību par savu dzīvi apkārtējiem cilvēkiem. Neviens cits nespēs atrisināt tavu problēmu tā, kā tev nepieciešams, cilvēki bieži vien tevi pieviļ.
Gudrie nebaidās no sarežģītiem uzdevumiem, pat ja viņiem nav pieredzes, viņi uzlabo savas spējas un atrisina problēmu paši.
Bailēm kļūdīties, ciest neveiksmi, sāpēt nevajadzētu kavēt jūs virzīties uz priekšu. Atmetiet kruķi, pārstājiet paļauties uz citiem – un jūs kļūsiet stiprāks.
5. Nepaļaujieties uz veiksmi
Gudrs cilvēks paļaujas uz savām zināšanām un prasmēm, ieklausās savā sirdī, bet noteikti negaida, ka problēmas atrisinās liktenis. Ticēt labākajam – labi, bet ir jādara viss iespējamais, lai uzvarētu cīņā.
Bezdarbība noved pie neizbēgamas vilšanās. Pasaka nepiepildīsies, ja galvenais varonis sēdēs uz plīts un nemēģinās pat noķert zelta zivtiņu. Strādājiet pie savu mērķu sasniegšanas, ieguldiet sirdi savā darbā – un veiksme nevarēs tikt garām.
6. Neatsakieties ieguldīt
Ja ir iespēja ieguldīt uzņēmumā simts dolāru un saņemt divus simtus, gudrs cilvēks šādu iespēju nepalaidīs garām! Jums vienmēr jābūt soli priekšā un jāspēj gudri pārvaldīt finanses, nevis vienkārši glabāt tās zem gultas melnai dienai, bet gan laist tās apgrozībā.
Naudai ir jānes nauda, jāstrādā, lai paaugstinātu amatā, jāatver jauni apvāršņi. Tā nav pašmērķis, bet gan līdzeklis, lai virzītos uz saviem sapņiem. Kamēr jūs pret to izturaties kā pret līdzekli, tikmēr jūs virzīsieties uz priekšu.
7. Nedzīvojiet pagātnē
Pieķeroties kādreizējiem nodarījumiem un rūgtiem zaudējumiem, cilvēks zaudē iespēju visu pārspēlēt. Viņa iekšējā enerģija izšķīst pagātnes bailēs un tādējādi atņem viņam nākotni. Gudri cilvēki nepieļauj sev šādu greznību, viņi pārāk augstu vērtē savu laiku un resursus, lai izšķērdētu tos nožēlai un sevis apraudāšanai.
Ejiet uz priekšu. Krītat? Celieties no jauna. Pieredze darīs savu darbu. Un jūs būsiet dāmas, ja ticēsiet saviem panākumiem un izdarīsiet pareizos secinājumus.
8. Nesakrāj negatīvismu
Ir jāraud asaras, jāizsaka dusmas, jāizsaka aizvainojumi. Ir muļķīgi apslāpēt negatīvo pieredzi, tā ir jāatrisina un nekad vairs pie tās neatgriezties. Gudri cilvēki gadiem neuzkrāj stresu, graujot savu veselību un attiecības.
Viņi uzreiz uzliek punktus visiem punktiem, dod sev laiku vājībām, un tad savāc kaudzē. Jo dzīvot nemitīgā spriedzē, uzkrāt sevī “emocionālos sārņus” – nerespektēt sevi. Gudrie paši izvēlas savas emocijas, viņi nebēg no sāpēm, bet stājas tām pretī.
LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!
Kopā, bet atsevišķi. Kas ir viesu laulība un kam piemērotas šādas attiecības?
Kā satikt savu mīlestību pēc 50 gadu vecuma? Desmit psihologa atziņas
Kā pareizi izšķirties: paņem savu enerģiju atpakaļ un atdod svešo