Asinsvadu aizsprostošanās ir bīstama. Tos attīrīt palīdz augi!

23-04-2018

meza_zemenes


Zināms, ka aterosklerozes izraisīta asinsvadu aizsprostošanās spēj izprovocēt tādas smagas kaites kā infarkts un insults. Taču no šīs aizsprostošanās cieš ne tikai sirds un galva, bet arī kājas.

Iet cilvēks pa ielu, bet tad spiests apstāties, jo parādījušās stipras sāpes kāju ikru muskuļos. Pēc īsas atpūtas sāpes pāriet, tāpēc iesākumā šim simptomam nopietna vērība pievērsta netiek. Taču pamazām nepatīkamās sajūtas sāk atkārtoties arvien biežāk un biežāk, turklāt reizi pa reizei tām piebiedrojas notirpums pēdās.

Ja izteikts vēnu raksts uz kājām nav redzams, pirmā doma, kas ienāk prātā ir: pie vainas ir sāļu nogulsnēšanās. Tāpēc cilvēks, norūpējies par savu kāju veselību, iet uz aptieku, nopērk pretsāpju ziedes un centīgi ar tām ierīvē kājas. Uz kādu laiku atvieglojums tiešām iestājas. Taču pēc kāda laika sāpes atgriežas, un beigu beigās nelaimīgais cilvēks jau staigā pieklibodams un kājas velkot. Pat nenojauš, ka visa šī nelaime ir nekas cits kā aterosklerozes izpausme.

Kāju asinsvadiem sašaurinoties, pasliktinās ekstremitāšu muskuļaudu barošana, un tiem atliek saukt pēc palīdzības un sāpju veidā raidīt trauksmes signālus. Tāpēc jāatliek pie malas pretsāpju ziedes un jāsāk tīrīt asinsvadus.

Fitoterapijā šim nolūkam tiek izmantoti audz dažādu ārstniecības augu. Izvēlei – vienkāršākās un pieejamākās receptes.

Purva bērzs. Novārījuma pagatavošanai ņem 10 g žāvētu sasmalcinātu pumpuru, aplej ar glāzi karsta ūdens, 15 minūtes vāra, tad izkāš un pielej vārītu ūdeni līdz sākotnējam tilpumam. Lieto pa 1 ēdamkarotei 3–4 reizes dienā pusstundu pirms ēšanas.

Var pagatavot arī uzlējumu: 10–15 g svaigu lapu aplej ar glāzi verdoša ūdens, 4–5 stundas nostādina, tad izkāš un lieto pa 1 ēdamkarotei 4–5 reizes dienā.

Helēniju ālante. 20 g žāvētu sasmalcinātu sakņu aplej ar glāzi karsta ūdens, 30 minūtes vāra uz lēnas uguns, tad izkāš un pielej vārītu ūdeni līdz sākotnējam tilpumam Lieto pa 1 ēdamkarotei 3 reizes dienā pirms ēšanas.

Meža zemene. Ņem 20 g žāvētu sasmalcinātu lapu un ogu, aplej ar glāzi karsta ūdens, vāra 5–10 minūtes, 2 stundas nostādina, tad izkāš un biezumus izspiež. Lieto pa 1 ēdamkarotei 3 reizes dienā pirms ēšanas.

Sarkanā irbene. Vienu ēdamkaroti žāvētu ziedu aplej ar glāzi verdoša ūdens, 40 minūtes nostādina, tad izkāš. Lieto pa 1 ēdamkarotei 3 reizes dienā pirms ēšanas.

Pļavas āboliņš. 40 g žāvētu ziedkopu aplej ar puslitru degvīna, 10 dienas nostādina, tad izkāš un biezumus izspiež. Lieto pa 20 g pirms pusdienām un gulētiešanas. Kurss – 3 mēneši. Pēc katra mēneša – 10 dienu pārtraukums.

Kukurūzas drīksna. 15 g žāvētas sasmalcinātas drogas aplej ar glāzi verdoša ūdens, 40 minūtes nostādina, tad izkāš. Lieto pa ēdamkarotei 3–4 reizes dienā.

Sējas lini. 1/3 glāzes sasmalcinātu sēklu aplej ar 1 litru auksta ūdens, uzkarsē līdz viršanai, 2 stundas karsē ūdens peldē, 8–10 stundas nostādina, tad izkāš. Dzer pa 1/3 glāzes no rīta tukšā dūšā un vakarā pirms vakariņām. Kurss – 2 nedēļas. Pēc 3 mēnešiem kursu atkārto.

Parastā avene. 10 g žāvētu sasmalcinātu lapu aplej ar glāzi karsta ūdens, 15 minūtes vāra, tad izkāš un pielej vārītu ūdeni līdz sākotnējam tilpumam. Dzer pa pusglāzei 3 reizes dienā pirms ēšanas.



Ārstniecības melisa. Četras tējkarotes žāvētu sasmalcinātu lapu aplej ar glāzi verdoša ūdens, stundu nostādina, tad izkāš. Dzer pa pusglāzei 3 reizes dienā pirms ēšanas.

Lielā ceļteka. 10 g žāvētu sasmalcinātu lapu aplej ar glāzi verdoša ūdens, 15 minūtes nostādina, tad izkāš un lieto pa 2 ēdamkarotēm 3 reizes dienā 20 minūtes pirms ēšanas.

Pīlādzis. 200 g žāvētas sasmalcinātas mizas aplej ar puslitru verdoša ūdens, 2 stundas vāra uz lēnas uguns, atdzesē, izkāš un biezumus izspiež. Lieto pa 1 ēdamkarotei 3 reizes dienā pusstundu pirms ēšanas. Šis līdzeklis īpaši ieteicams gados vecākiem ļaudīm.

Upenes. Ņem 3–5 g žāvētu sasmalcinātu lapu, aplej ar glāzi verdoša ūdens, 10–20 minūtes nostādina, tad izkāš. Dzer pa glāzei 2–3 reizes dienā kā tēju.

Dārza dilles. Ēdamkaroti žāvētu sasmalcinātu zaļumu aplej ar glāzi verdoša ūdens, 15 minūtes nostādina, tad izkāš un biezumus izspiež. Lieto aukstu pa 1 ēdamkarotei 3–6 reizes dienā 15 minūtes pirms ēšanas.

Tīruma kosa. 20 g žāvētu sasmalcinātu lakstu aplej ar glāzi verdoša ūdens, 20 minūtes nostādina, tad izkāš. Der pa 1/2–3/4 glāzes 3 reizes dienā pēc ēšanas.

Ārstniecības salvija. 90 g svaigu lakstu aplej ar 800 g degvīna un 400 g ūdens, 40 dienas nostādina gaismā aizvērtā stikla traukā, tad izkāš un biezumus izspiež. Lieto pa 1 ēdamkarotei ar ūdeni no rīta pirms ēšanas. Izvilkums īpaši ieteicams gados vecākiem ļaudīm.

Ārstējoties ar fitolīdzekļiem, uzlabošanās parasti iestājas pēc vairākiem mēnešiem, tāpēc vajadzētu būt pacietīgiem un lietošanu nepārtraukt. Lai pilnībā atbrīvotos no aterosklerozes, fitoterapijas kurss jāievēro 1,5–2 gadus.