Apelsīnu dekori: kā veidot svētku rotājumus no citrusaugļiem. Iedvesmojies!

06-12-2020

4

Rīks diega apgriešanai ir piemērots instruments, lai izgrieztu skaistus rakstus uz citrusaugļiem. Derēs arī kokgriešanai paredzēti instrumenti. Dažādi ornamenti, spirāles, zvaigznes un sirsniņas – liec lietā visu savu fantāziju. Bet ar pārpalikumiem – tievām mizas strēmelītēm – var aromatizēt mērces un krēmus.

Piekariņi dāvanām
Screenshot_105

Svaigas miziņas tik labi smaržo un ir tik košas, ka žēl tās izmest. Ar cepumu formas palīdzību no tām var izgriezt nelielus piekariņus. Lai miziņa gulētu pareizi, pietur malas, pēc tam piespiež to pie virtuves dēlīša un izgriež vajadzīgo formu.

Ar tādiem ornamentiem var rotāt, piemēram, dāvanas. Vienkārši piesien pie lentītes dažas apelsīnu mizas zvaigznītes un dažas kanēļa nūjiņas.

Svečturi no apelsīniem
3

Svečturi tējas svecītēm patīkami izgaismo telpu agrajā ziemas krēslā. Ar nelielām formiņām izgriež atverītes sirsniņu vai zvaigznīšu formā – pa tām spīdēs svecītes gaisma. Uz rupjas sāls pamatnes tādi lukturīši stāvēs stabili.

Ornamenti
2

Apelsīna un laima mizā esošās ēteriskās eļļas uzlabo garastāvokli, atsvaidzina un iedvesmo. Izgriežot ornamentus apelsīnu mizā, atbrīvojas ēterisko eļļu daļiņas, kas labvēlīgi ietekmē organismu. Kumkvati arī ir lielisks cienasts svētku galdā – tos ēd ar visu mizu.

IZMĒĢINI ARĪ ŠĪS IDEJAS!

FOTO. Desmitiem ideju, kā Ziemassvētkiem sapost nelielu dzīvokli

Foto idejas: skaisti Adventes vainagi no dabas materiāliem

loading...