Latviete no Sanfrancisko pārceļas uz dzīvi Piebalgā; iztiku pelna ar gleznieciskiem adījumiem

13-10-2019

Kadri no video

ASV lielpilsētā Čikāgā dzimusī latviete Inese Liepiņa nu savas mājas atradusi Piebalgas laukos. Viņa ir māksliniece, kas tagad iztiku pelna ar adījumiem – no Piebalgas tie ceļo uz daudzām pasaules valstīm, vēsta TV3 Ziņas.

Liepiņas darinātie adījumi atšķiras no citiem redzētajiem – katra šalle, jaka vai mētelis ir kā glezna. Savos adījumos viņa atdarina sabildēto dabas skatu krāsas – piesnigušu koku rītausmā, tauriņa rakstainos spārnus, vasaras pilnbriedā uzplaukušu pļavu.

Pie fotogrāfijas klāt pielikti krāsu paraudziņi, lai var piemeklēt nepieciešamo dziju.

Inese ir trimdas latviešu meita, dzimusi un skolojusies Čikāgā, bet ieprecējusies Sanfrancisko. Vecāku dzimtenē viņa bija līdz šim viesojusies. Tomēr Amerikā dzīvojoša māksliniece bez ģimenes un draugiem Latvijā nonāca Piebalgas laukos.

Kadrs no video

“Mans vectēvs ir no Piebalgas. Nākamajā dienā, kad es to uzzināju, man kāds jautāja, tu esi tik gara, vai tu esi no Piebalgas? Kad es šķīros, sapratu, ka Sanfrancisko nevaru atļauties. Nevarēju saprast, kur Amerikā gribētu dzīvot, tāpēc nolēmu pamēģināt Latvijā, vienalga, cik slikti, ar sakostiem zobiem izturēšu gadu.”

Kadrs no video

Taču izrādījās, ka zobu sakošana nebija nepieciešama. Inese ātri šeit ieguva draugus, iejutās, un aprit jau 14 gadi, kopš viņa par mājām sauc Latviju.

Iesākumā dzīvoja Rīgā, kur priecājās par sabiedriskās un kultūras dzīves daudzveidību, taču ļoti pietrūcis dabas tuvuma, tāpēc pirms četriem gadiem ievācās lauku mājā Piebalgā. “Rīgā man nebija vairs ideju. Krāsu ideju. Te es izeju laukā, skatos dabā, un man gribas uzreiz uzadīt piecus džemperus.”

Kadrs no video

Arī maizi var pelnīt jebkur – adījumu tirdzniecība galvenokārt notiek internetā. Inesei izveidota mājaslapa, kur pircējs var no krāsu vai modeļu kataloga izvēlēties kāroto un pasūtīt.

loading...