Alus ir labs, ja dzer ar mēru! Desmit pozitīvas Jāņu dzēriena īpašības

21-06-2020

Foto – Pixabay

Skaidrs, ka pārmērīgai lietošanai ir bēdīgas sekas gan fizioloģiski, gan psiholoģiski. Tomēr speciālisti atzīst, ka, lietots mērenās devās, šis dzēriens ir pat ļoti veselīgs.

Alu cilvēki parasti izvēlas dzert ar noteiktu ēdienu, īpaši ziemeļos: ASV un Eiropā. Un saulgriežu svinības bez tā daudziem nav iedomājamas!

Alū ir vairāk olbaltumvielu un vitamīnu B, pat ja tā antioksidanta saturs ir ekvivalents vīna saturam.

Apiņos, kas ir svarīga alus sastāvdaļa, ir daudz flavonoīdu – iedarbīgu antioksidantu.

Tāpat dzintarkrāsas dzērienā ir daudz minerālvielu, kas veicina pareizu vielmaiņu.

Lūk, vēl desmit iemeslu, kāpēc glāze alus var nākt par labu! Bet, protams, pārmērīgos daudzumos lietots, tas nāks tikai par sliktu jebkurā no desmit punktiem.

1. Alus rūpējas nierēm. Nesens pētījums liecina, ka alus ir noderīgs nierēm. Patiesībā katra alus pudele, ko dzerat, samazina nierakmeņu attīstības risku nierēs par 40%.

2. Alus var samazināt sliktā holesterīna līmeni! Lūk, kas jums jāzina – apiņos esošās vielas var palīdzēt samazināt LPNP holesterīna līmeni, kas ir “sliktā” holesterīna paveids.

3. Alus var palielināt B vitamīna līmeni. Pēc ekspertu vārdiem, šis dzēriens satur vairākus B grupas vitamīnus (B1, B2, B6 un B12). Pēc viņu vārdiem, alus cienītājiem ir par 30 procentiem augstāks B6 vitamīna līmenis nekā vīna vai citu dzērienu cienītājiem.

4. Alus ir labs stipriem kauliem! Jā, pētījums parādīja, ka paaugstinātais silīcija līmenis alū var veicināt kaulu blīvumu.

5. Alus arī lieliski darbojas kā zāles pret bezmiegu! Laktoflavīns un nikotīnskābe, kas ir alus sastāvā, palīdz aizmigt.

6. Alus ievērojami samazina sirds lēkmes risku! Pēc ekspertu domām, alus cienītājiem ir par 40-60% zemāks sirdslēkmes risks salīdzinājumā ar vīna cienītājiem.

7. Alus ir ļoti piemērots asins škidrinātājs!

8. Eksperti saka, ka alus arī uzlabos jūsu atmiņu! Nesens pētījums liecina, ka alus cienītāji retāk cieš no Alcheimera slimības un demences nekā cilvēki, kuri nelieto alu.

9. Šis dzēriens palīdzēs jums cīnīties pret stresu. Monreālas Universitātes ekspertu grupa konstatēja, ka divas glāzes alus dienā var samazināt stresu vai raizes, kas saistītas ar darbu.10. Un beidzot – alus padarīs jūsu ādu jaunāku un skaistāku! Dāmas, tas ir lieliski, vai ne? Eksperti saka, ka daži alū esoši vitamīni var atjaunot ādu un pozitīvi ietekmēt pigmentāciju. Jūsu āda kļūs gludāka un elastīgāka.

Visi speciālisti gan ir vienisprātis, ka labās īpašības izpaužas vien tad, ja netiek pārsniegtas ieteicamās dienas normas, aptuveni kauss alus dienā vīriešiem, sievietēm pietiks ar glāzi!

Avots: “Brainum”

LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

Mājās gatavots ingveralus: palīdz pret locītavu sāpēm, augstu holesterīna un cukura līmeni

Siermaizīte no alus mīklas ar dillēm. Pikants gardumiņš!

Mājās gatavoti deguna pilieni un alus pret iesnām

loading...