Alerģija pret pašas vīru – viens no iemesliem, kāpēc bērniņš nepiesakās

13-07-2017

mazulis


Ģimene ieplānojusi bērniņu. Bet tad bez acīmredzama iemesla grūtniecību tās pašā sākumstadijā pārtrauc negaidīts spontānais aborts. Nākamais mēģinājums beidzas tieši tāpat, taču ne sievietei, ne vīrietim mediķi nekādas patoloģijas neatrod. Un tad, pārim par lielu izbrīnu un pārsteigumu, viņi pavēsta, ka, visticamāk, sievietei ir alerģija pret pašas vīru.

Vai tiešām kaut kas tāds var būt? Var. Diezgan bieži bērna neiznēsāšana saistīta ar defektu imūnsistēmā, taču nez kāpēc tieši par šo cēloni mediķi spontānā aborta gadījumā iedomājas tikai tad, kad visi citi izrādījušies nepamatoti. Vizītē pie imunologa sieviete parasti ierodas tikai tad, kad ilgstoši un nesekmīgi ārstējusies pie ginekologa, endokrinologa un citiem speciālistiem.

Šādu imūnsistēmas reakciju uz grūtniecību tik tiešām var salīdzināt ar alerģiju. Tā rodas, kad sievietes organismā nonākušo spermatozoīdu viņas imūnsistēma uztver kā svešu un nepiederīgu aģentu. Un imunitāte, godprātīgi pildot savu tiešo uzdevumu, sāk pret to aktīvi cīnīties, izstrādājot speciālu vielu – antispermālos antiķermenīšus. Šās cīņas rezultātā spermatozoīdi kļūst nekustīgi un nespēj apaugļot olšūnu.

Lasīt tālāk: 1 2
loading...