“Aizbraucu, lai sakrātu naudu dzimuma maiņas operācijai.” Latviete stāsta par pieredzi Holandē

09-02-2019
Kadrs no video

Kadrs no video

Daniels, kas piedzima kā meitene kādā Latgales pilsētā, uz Holandi aizbrauca tāda mērķa dēļ, kas lielu sabiedrības daļu varētu šokēt, – lai sakrātu naudu dzimummaiņas operācijai, vēsta TV3 ziņas.

Lai gan piedzimis kā meitene, Daniels visu mūžu juties kā puisis. Tagad Daniels ir pārmaiņu priekšā – būs vairākas dzimuma maiņas operācijas. Lai tam nopelnītu naudu, Daniels strādāja smagu darbu Nīderlandē.

Daniels: “Es atgriezos, jo visu to dzimummaiņas lietu gribu veikt Latvijā. Pirmkārt, lai būtu vieglāk nomainīt dokumentus. Lai varētu nomainīt, vajag vismaz vienu operāciju uztaisīt, tad nebūs tā visa “čakara”. Kaut mazāka birokrātija.”

Smags fizisks darbs siltumnīcā Danielu nebiedēja. Algas labas, bet saimnieki atvelk savu daļu par dzīvošanu, ēšanu, pat divriteni, ar kuru nokļūt uz darbu. Taču, taupīgi dzīvojot, var sakrāt.

“Desmit stundas katru dienu, piecas dienas nedēļā. Foršs darba laiks. Uz rokas sanāca pēc visiem nodokļiem, atvilka arī par māju no algas. Nedēļā uz rokas saņēmu 320 eiro. Tā arī pusgada laikā sakrāju.”

Viesstrādnieku mitekļi parasti ir kopmītnēs, kur daudz privātās telpas nav. Daniels dzīvojis kopā ar poļiem. Visi sadzīvojuši draudzīgi. “Ja tu esi cilvēks, kas grib kasīties, tad tev nekad nebūs labi. Tur nav nacionalitātes vaina. Es nebraucu uz turieni kasīties un drāmu meklēt, bet – strādāt.”

loading...