Aicina parakstīties par inovatīvām zālēm plaušu vēža slimniekiem

28-01-2020

Plaušu vēža pacientu un tuvinieku biedrība vēlas panākt, lai valsts kompensējamo zāļu sarakstā iekļauj medikamentus plaušu vēža divām apakšdiagnozēm, tāpēc sākta parakstīšanās iniciatīvu portālā www.manabalss.lv

PARAKSTĪTIES PAR PLAŠĀKU KOMPENSĒJAMO MEDIKAMENTU SARAKSTU IESPĒJAMS ŠEIT!

Nacionālajam veselības dienestam, konsultējoties ar Saeimu un Veselības ministriju, ir jāiekļauj divas plaušu vēža apakšdiagnozes – ALK un imūnterapiju pie PD-1L >50% – kompensējamo medikamentu sarakstā. Birokrātiskais darbs ir jau paveikts, un visi aprēķini jau ir NVD rīcībā.

Sabiedrības ieguvums būs tāds, ka ik gadu desmit līdz 100 pacienti (atkarībā no tā, kuras apakšdiagnozes iekļaus) ar plaušu vēzi varēs dzīvot nevis sešus mēnešus ar zemu dzīves kvalitāti, bet gan līdz 34 mēnešiem un ar augstu dzīves kvalitāti. Kopumā trīs gadu laikā tie būtu vairāk nekā 200 cilvēki valstī.

Turklāt iegūtā dzīves kvalitāte arī kombinācijā ar terminālu diagnozi nozīmēs, ka tie būs sociāli un ekonomiski aktīvi iedzīvotāji.

Pēc zāļu iekļaušanas sarakstā papildus būtu jāizvērš informatīvā kampaņa, lai palielinātu sabiedrības ticību veselības aprūpes sistēmai. Tas motivētu potenciālos pacientus ar aizdomām par šo slimību vērsties pie ārsta savlaicīgi. Šobrīd daļā sabiedrības valdot viedoklis, ka nav jēgas, jo tāpat jau neko nevarēs darīt.

loading...