Ādas neiroze jeb neirodermīts. Saistība ar pārslodzi un pārmantojamība

19-05-2020

rokas_vanna


Ārsta uzraudzībā
Ko darīt cilvēkam, kam parādījušies neirodermīta simptomi? Kolīdz manāmas pirmās saslimšanas pazīmes, bez liekas kavēšanās jādodas pie ārsta – neirodermīta ārstēšanai jānotiek tikai dermatologa uzraudzībā, jo pašārstēšanās šajā gadījumā var būt bīstama.

Nereti, lai atbrīvotos no mokošās niezes, cilvēki uz savu roku cenšas iegādāties spēcīgas hormonu ziedes, bet to nepārtraukta lietošana izraisa pieradumu un preparāta iedarbība būtiski samazinās. Turklāt šie līdzekļi bieži izraisa blakusefektus (ādas atrofiju, strutainas pūtītes, pigmentācijas traucējumus).

Svarīgi zināt, ka kortikosteroīdus saturošās ziedes un krēmus nedrīkst lietot, ja ir ādas vīrusslimība (piemēram, herpes) un sēnīšu vai parazītu infekcija, jo hormoni slāpē konkrētās vietas aizsargspējas, galarezultātā var novest pie ilgstoši nedzīstošu čūlu veidošanās.

Dermatologs slimības ārstēšanai paralēli ziedēm izraksta arī antihistamīnu līdzekļus un adsorbentus, kā arī fizioterapeitisko ārstēšanu. Efektīvs neirodermīta ārstēšanā ir tā sauktais elektromiegs: iedarbojoties uz galvas smadzenēm ar zemas intensitātes elektriskiem impulsiem, tiek normalizēta centrālās nervu sistēmas funkcionālā aktivitāte. Rezultātā atjaunojas arī tās regulējošā ietekme uz citu organisma sistēmu darbību.

Lasīt tālāk: 1 2 3 4 5
loading...