Ādas neiroze jeb neirodermīts. Saistība ar pārslodzi un pārmantojamība

19-05-2020

stress


Patiesība ir kaut kur līdzās
Runājot par daudzām slimībām, ārsti vienprātīgi atzīst: kamēr ir daudz saslimšanas cēloņu, īstais vēl nav noskaidrots. Tas attiecas arī uz neirodermītu. Zinātnieki joprojām strīdas par faktoriem, kas šo slimību izraisa.

Par vienu no galvenajiem tiek uzskatīti nervu sistēmas darbības traucējumi. Smagas stresa situācijas var izprovocēt slimības sākšanos vai arī būtiski padarīt smagāku tās gaitu. Uzskata, ka neirodermīts var būt arī iedzimts, proti, pāriet mantojumā no vecākiem. Statistika liecina – ja neirodermīts bijis abiem vecākiem, bērnam risks to iemantot ir 80%, bet, ja viens no vecākiem – aptuveni 50 procentu.

Viens no neirodermīta cēloņiem ir arī alerģiskas reakcijas. Daudzas absolūti nevainīgas vielas var izraisīt niezi un raksturīgos izsitumus cilvēkiem, kam ir nosliece uz alerģijām. Slimības attīstību var rosināt ziedputekšņi, pelējums, cilvēku un mājdzīvnieku blaugznas, mājas putekļi.

Zinātnieki atklājuši, ka mājas putekļos galvenais alergēns ir ērcīte Dermatophagoides pteronyssinus, kas dzīvo paklājos un gultas piederumos. Šā iemesla dēļ ar neirodermītu sirgstoša cilvēka mājā nav vēlami ne paklāji, ne mīkstās mēbeles. Bet bez mīkstajām mēbelēm mājā tomēr neiztikt, tāpēc tās bieži jātīra un periodiski jāapstrādā ar pretērcīšu līdzekļiem. Nebūt ne pēdējā loma slimības vicināšanā ir arī ārējās vides ietekmei: piesārņotajai atmosfērai, putekļainām telpām.

Lasīt tālāk: 1 2 3 4 5
loading...