73 kilometri stundā! Desmit visātrākās suņu šķirnes pasaulē (VIDEO)

30-04-2020

Foto – Laura Blumberga

Šobrīd pasaulē ir vairāk kā 300 oficiāli apstiprinātas suņus šķirnes (pēc organizācijas “FCI” datiem) un tās tiek iedalītas 10.grupās. Katrai šķirnei jau kopš tās pirmsākumiem ir savs uzdevums, kas nozīmē, ka konkrētais suns sākotnēji ir ticis radīts kādam darbam – piemēram, medībām.

Ir skaidrs, ka liela daļa suņu šķirnes mūsdienās netiek nodarbinātas atbilstoši savam uzdevumam, tomēr savas īpašības šie dzīvnieki nav zaudējuši. Tādi ir arī pasaulē ātrākie suņi un liela daļa no tiem ir medību suņi.

To ātrums, izveicība un izturība ir patiešām apbrīnojama, taču saimniekiem, kas šādu dzīvnieku kāro, jāapzinās, vai viņš spēs nodrošināt tik izturīgam un enerģiskam sunim regulāru fizisko slodzi!

Šajā video apskatītas 10 visātrākās suņu šķirnes pasaulē – šo dzīvnieku ātrums jums, iespējams, liks video uzlikt uz pauzes, lai pārliecinātos, ka jūs nepārklausījāties!

Sarakstā minētas tādas mūsdienās iemīļotas suņu šķirnes kā Veimāras putnusuns (spēj attīstīt ātrumu līdz 56,3 km/h), vipets (57 km/h), krievu kurts (58 km/h), afgāņu kurts (64,3 km/h), dalmācietis (56 km/h), Ivisas podengo (65 km/h), saluki (68,8 km/h), ungāru vižla (71 km/h), Džeka Rasela terjers (72,4 km/h) un greihaunds (73 km/h).LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

Soli pa solim: trīs kinologa padomi, kā iemācīt suni nelēkt virsū!

Trīs smagas saslimšanas, kas apdraud tavu suni pēc ērces koduma: kā pasargāt dzīvnieku?

loading...