Zāļu tējas. Īsts brīnumlīdzeklis, bet jāprot pagatavot!

13-10-2017

teja

Zāļu tējas vislabāk jaukt, ņemot vērā personīgās proporcijas, — mērot tēju šķipsnās. Turklāt ļoti uzmanīgi ieteicams veidot jauktas zāļu tējas. Ja šaubāties par tējas daudzumu, labāk to pagatavot vāju. Piemēram, nomierinoša kumelīšu tējas maska sejas ādai labāk ir vāja. Lai arī kumelītēm piemīt pretiekaisuma iedarbība, stiprai tējai var būt neparedzēta ietekme uz ādu (piemēram, alerģiska reakcija).

Nākamais, kas jāņem vērā, lietojot zāļu maskas, — nav ieteicams vienu un to pašu marles gabaliņu izmantot atkārtoti. Izmantoto marli labāk sadedzināt. Ja reizi lietotu marles drāniņu iemērcat tai pašā vai jaunā tējā, no ādas noņemto informāciju atkal iestrādājat jaunajā šķidrumā.

Ļoti veselīga ir nedēļu gara kliņģerīšu tējas kūre. Šādu tēju ieteicams uzliet stipru, dažus kliņģerīšu ziedu uz 250–300 ml ūdens. Kad tēja ievilkusies, to izkāš caur marli vai sietiņu, dzer siltu visu daudzumu. Tomēr šo tēju nedrīkst lietot ilgāk par nedēļu, jo tā ir stipra un labi iztīra organismu.

Kombinētā zāļu tēja tiek veidota ļoti individualizēti.

Tējas komponentu ieteicams izvēlēties pēc izjūtas. Piemēram, šonedēļ ņemu 2 šķipsniņas kumelīšu, 1 šķipsniņu piparmētru un 1 šķipsniņu asinszāļu, lai veidotu savu personisko tēju. Nākamnedēļ šīs proporcijas var mainīties, un pat sastāvdaļas var mainīties. Īpaši uzmanīgi attiecieties pret citu ieteiktajām zāļu tēju receptēm — kas der vienam, var izrādīties kaitīgs otram.

Kombinētā tēja:

3 šķipsniņas piparmētru,

1 šķipsniņu rožu ziedlapiņu.

  • Kaltētas piparmētru lapas sasmalcina, saberž ar pirkstiem, piešķirot drogai savu enerģētiku.
  • Tāpat sasmalcina rožlapiņas un kopā ar piparmētrām ieber tīrā krūzītē un uzlej verdošu ūdeni.
  • Uzliek vāku, lai ievelkas un pēc 15–20 minūtēm var dzert enerģētisku tēju. Tā ir veselīga, jo savieno sarkanās un zaļās krāsas ziedlapiņas.

Vēl viena ļoti veselīga tēja — ķimenes. Labi padzert vienu šķipsniņu ķimeņu uz glāzi ūdens. Tas jādara pusstundu pirms vai pēc ēšanas. Mūsdienu cilvēki bieži ēd smagu barību un cieš no vēdera uzpūšanās. Ķimenes to novērš. Pārtikā daudzi lieto dilles, pētersīļus — gan lakstus, gan sakni.

Ieteikumi

  • Pēc iespējas mazāk centieties lietot mazās paciņās fasētu tēju, kas ražota ārzemēs. Jāņem vērā, ka šīm tējām var būt kaitīgas piedevas, piemēram, nezināmas izcelsmes krāsvielas. Ja ir izvēle starp fasētām kliņģerītēm un dārzā vāktām ziedlapām, pēdējām dodama priekšroka.

Zāļu tējas jāuzlej tikai vienu reizi. Vienīgā, kas otrajā uzlējumā kļūst stiprāka un labāka, ir zaļā tēja.

Bet tā nav vietējā. Zāļu tējas, kas aug pašu dārzā, satur personisko enerģētiku. Tajā brīdī, kad darbojos ar zemi (uzrušinu, stādu, sēju), notiek enerģētiskā mijiedarbība. Tā norisinās arī, rudenī vai pavasarī grābjot lapas vai lasot no zemes zarus.

Interesanta ir mana pieredze dārzā, kas mainījusies vairāku gadu laikā. Kad sāku dzīvot pašreizējā mājā, apkārt bija panīkuši krūmi, izmīdīta zeme, neauglīga zāle. Teritorijas sakopšana prasīja ilgus gadus. No zemes nāca ārā kauli un stikla gabali.

Tikai tagad, pēc deviņiem gadiem, koku un krūmu valstībā notikusi ļoti liela pārmaiņa: sasējušās priedītes un eglītes (bija tikai kļavas), parādījušies krokusi. Augi reaģē uz cilvēkiem, kuri dzīvo mājā pie dārza.

Sagatavots pēc Elizabetes Ozolas grāmatas “Garīgi un praktiski padomi”

loading...