Visi dzīvi! Viesturs Kairišs pateicas izturīgajiem filmēšanas dalībniekiem Latgalē

06-03-2018

IMG_6437PilsetaPieUpes_Foto AZeltina


“Visi dzīvi, deguni un ausis arī nevienam nav atlūzuši,” priecājas režisors Viesturs Kairišs, noslēdzot savas jaunās spēlfilmas “Pilsēta pie upes” pirmo filmēšanas posmu, kas iegadījās līdz šim aukstākajās 2018. gada dienās. Vairākas filmai svarīgas epizodes uzņemtas Krāslavā un Ludzā, piedaloties vairāk nekā 300 masu skatu dalībniekiem.

Februāra pēdējā nedēļā Latgalē, līdz šim aukstākajās 2018. gada dienās, noritēja Viestura Kairiša filmas Pilsēta pie upes ziemas ainu filmēšana, uzņemot vairākas svarīgas un ietilpīgas epizodes – piemēram, ebreju kāzas un padomjlaika parādi 1940. gadā. Visās ziemas ainās kopumā piedalījās vairāk nekā 300 masu skatu dalībnieki, kam filmas veidotāji ir ļoti pateicīgi par izturību.

Atskatoties uz aizvadītajām filmēšanas dienām, Viesturs Kairišs secina: “Pilsētā pie aizsalušās upes beidzies pirmais filmēšanas posms. Visi dzīvi, deguni un ausis arī nevienam nav atlūzuši. Apstākļi bija ekstrēmi, taču ļoti piemēroti filmas garam – cīņai ar neiespējamo. Aizsalušās upes dēļ pat nāksies mazliet koriģēt scenāriju, jo šādu ziemu prognozēt nebija iespējams.

Anša lomas izpildītājs Dāvis Suharevskis izrādījās ārkārtīgi jautrs un inteliģents pilsonis, kurš nemitīgi izstaro “breineigu” (brīnišķu) enerģiju. Būs interesanti sekot, kā viņš attīstīsies, lomai attīstoties līdzi.

Krāslavā mums viss bija jauns, bet Ludzā esam kā mājās, jo dzīvojam tajā pašā viesnīcā, kur nakšņojām, kad filmējām ziemas epizodes filmai Melānijas hronika. Tolaik arī tieši uz ziemas filmēšanām bija uznācis milzīgs aukstums, tad jau laikam jāgaida arī trakais karstums vasarā. Tikmēr mums atliek rūpīgi analizēt uzņemto materiālu un virzīties uz priekšu. Pagaidām izskatās, ka diezgan pārdrošie risinājumi gan aktieru atlasē, gan filmas vizuālajā risinājumā izskatās pārliecinoši un pareizi. Tuoļuok iz prīšku!”

Filmas aktieri, kuru ansambļa centrā ir Dāvis Suharevskis, Agnese Cīrule, Gundars Āboliņš un Brigita Cmuntova no Čehijas, bija tie, kam ziemas spelgonis sagādāja vislielākos pārbaudījumus, nemaz nerunājot par daudzajiem masu skatu dalībniekiem – nereti visai plānos vēsturiskos kostīmos bija stundām ilgi jāgaida, kamēr tiek izmēģinātas un uzfilmētas plānotās ārskatu ainas. Neraugoties uz skarbajiem apstākļiem, vietējie Latgales iedzīvotāji, kas bija atlasīti masu skatiem un dažādu otrā plāna lomu atveidošanai, ne mirkli nesūdzējās un bija ļoti priecīgi par iespēju piedalīties filmēšanā, savukārt vietējie mediji regulāri un ar lielu interesi seko filmas uzņemšanai.

Filma ir traģikomēdija, kas top pēc Gunara Janovska tāda paša nosaukuma romāna motīviem. Galvenajam varonim Ansim ir nevainīga profesija – daiļkrāsotājs –, un viņš ir pieprasīts pie visiem režīmiem. Vispirms visas pilsētas šiltes jākrāso zaļā krāsā, tad komunistiem viss jāpārkrāso sarkans, nacistiem atkal sarkanais jākrāso ciet ar brūno. Neskatoties uz to, ka stāsta vēsturiskais fons ir traģisks, tajā valda vieglums, jaunu cilvēku attiecību jutekliskums un humors.

Spēlfilmu Pilsēta pie upes līdz šim atbalstījis Nacionālais kino centrs, Čehijas valsts kino fonds, Ludzas, Krāslavas un Rēzeknes pašvaldības, kā arī privātie atbalstītāji Merrild, Salmo, Norfin un citi.

Filmas uzņemšana turpināsies šā gada vasarā – jūlija un augusta mēnešos Latgalē.

Piedāvājam ieskatīties filmēšanas aizkulišu foto galerijā, fotogrāfiju autore Agnese Zeltiņa.
IMG_0877PilsetaPieUpes_Foto AZeltina

IMG_6334PilsetaPieUpes_Foto AZeltina

IMG_6437PilsetaPieUpes_Foto AZeltina

IMG_6507PilsetaPieUpes_Foto AZeltina

IMG_6593PilsetaPieUpes_Foto AZeltina

IMG_6611PilsetaPieUpes_Foto AZeltina

IMG_6622PilsetaPieUpes_Foto AZeltina

IMG_6755PilsetaPieUpes_Foto AZeltina

IMG_6780PilsetaPieUpes_Foto AZeltina

IMG_6837PilsetaPieUpes_Foto AZeltina

IMG_6862PilsetaPieUpes_Foto AZeltina

IMG_7067PilsetaPieUpes_Foto AZeltina

IMG_7106PilsetaPieUpes_Foto AZeltina

IMG_7138-001PilsetaPieUpes_Foto AZeltina

IMG_7174PilsetaPieUpes_Foto AZeltina

IMG_7277PilsetaPieUpes_Foto AZeltina

IMG_7300PilsetaPieUpes_Foto AZeltina

IMG_7442PilsetaPieUpes_Foto AZeltina

IMG_7538PilsetaPieUpes_Foto AZeltina

IMG_7705PilsetaPieUpes_Foto AZeltina

IMG_7711PilsetaPieUpes_Foto AZeltina

IMG_7740PilsetaPieUpes_Foto AZeltina

IMG_7743PilsetaPieUpes_Foto AZeltina

IMG_7745PilsetaPieUpes_Foto AZeltina

IMG_7869PilsetaPieUpes_Foto AZeltina

IMG_7877PilsetaPieUpes_Foto AZeltina

IMG_7901PilsetaPieUpes_Foto AZeltina

loading...

1 Comment

  1. Liene 06.03.2018 at 15:41 - Atbildēt

    Sen jau visiem ir skaidrs, ka strādājot 8-17 algotu darbu, vai tas būtu Latvijā, vai starptautiskā uzņēmumā, neko nenopelnīsi, knapi sanāks dzīvošanai – samaksāsi par īri, nopirksi pārtiku un atkal gaidi algu, varbūt starplaikā atļaujoties kādu mazu prieciņu. Ne visi var atļauties, maksājot uzreiz, nopirkt salonā jaunu telefonu, datoru, auto, uzturēt sev krāšņu sievieti. Pievienojies cilvēkiem, kas pārvalda savu dzīvi! Nauda, protams, nevar kalpot kā pilnīgi visu problēmu risinājums. Bet, kā vēsta sena tautas gudrība, labāk sēdēt skaistā un jaudīgā pilnpiedziņas Audi kā ar nanoūdeni mazgātā trolejbusā. Savu laimīgo loto biļeti aizpildi pēc šīs metodes: https://goo.gl/dHTHFu un, nodrošinot salīdzinoši nelielus, bet regulārus ienākumus mēnesī, sāc Jaunu dzīvi, kura pārspēj tavus pat vispārdrošākos sapņus.