Seši veidi, kā nezaudēt pašcieņu. Raksts precētiem vīriešiem!

08-08-2018
Foto - Pixabay

Foto – Pixabay

Pazudusi dzimumtieksme? Tā mēdz būt un itin bieži. Mūsdienu precētam vīrietim, kuru nomāc problēmas un stresi, ir sēdošs darbs un arī gadu nasta nekāda mazā, ir gandrīz neiespējami būt kā Kazanovam. Gandrīz, taču ne pilnībā, jo situācija nav tik bezcerīga.

1. Necentieties ielēkt pēdējā vagonā
Dzimumspējas mūžs ir atkarīgs no diviem faktoriem. Pirmo – dzimumhormonu veidošanās līmeni – nosaka pati daba, otrais – attiecības ar partneri – pirmām kārtām atkarīgs no paša cilvēka.

Ja lielākoties dzimumdzīve sniegusi vilšanos, to pavadījuši skandāli un neveiksmes, līdz ar gadiem, kad hormonu līmenis samazinās, dzīves intīmā puse vīrietim kļūst vienaldzīga. Bet, ja sekss bijis neatņemama eksistences sastāvdaļa, pati lielākā no baudām, dzimumspēja var saglabāties līdz pat sirmam vecumam.

Parasti līdz ar gadiem intīmie kontakti kļūst arvien retāki, un mainās seksa saturs. Aptuveni 40 gadu vecumā vīrietis (īsts vīrietis!) sāk vairāk rūpēties, lai dzimumakts lielāku apmierinājumu sniegtu sievietei. Pēc 50–60 gadiem sekss kļūst daudz mierīgāks, maigāks. Tās ir pilnīgi normālas kvalitatīvās izmaiņas, no tām nav jābaidās un nav jācenšas atkārtot jaunības laika rekordus. Maigs un nesteidzīgs sekss sniegs daudz vairāk baudas un apmierinājuma nekā ātrs un biežs.

2. Neejiet pavadā
Vīrietis savu dzīvi sāk kā bioloģiska radība, bet beidz – kā sociāla būtne. Sākotnēji viņu uz varoņdarbiem mudina hormoni, vēlāk arvien lielāku vietu viņa seksuālajā dzīvē sāk ieņemt attiecības ar partneri, bet mūža otrajā pusē daudzi vīrieši bez sievietes atbalsta uz dzimumattiecībām vispār nav spējīgi. Toties konflikti ar partneri jebkurā vecumā var kļūt par seksuālo problēmu cēloni.

“Kas tu par vīrieti, tev nekas nesanāk! Mani orgasmi ir tikai izlikšanās!” reizēm pilnīgi pietiek ar šādu vai līdzīgu frāzi, lai vīrietis uz ilgu laiku zaudētu interesi par intīmo dzīvi. Pēc tam sākas vizītes pie ārstiem un jauni pārmetumi: “Tu sevi esi galīgi nobeidzis, es taču teicu, ka vajag ārstēties!” Sievietei, kura nepalīdz mīļotajam gultā, jāzina, ka beigu beigās viņa zaudēs pat to, ar ko pašreiz ir tik neapmierināta.

Vīrietis šādā situācijā vai nu cenšas sievu pāraudzināt, vai arī dodas jaunas seksa partneres meklējumos. Taču jāņem vērā, ka jebkura jauna partnere vienmēr ir paaugstinātu prasību avots. Viņa ir neiepazīts objekts, nav zināms, kas viņai patīk un kādu reakciju no viņas puses var gaidīt… Šāda nenoteiktība uz laiku, līdz jaunie partneri labāk viens otru iepazīs, potenci var arī mazināt.

3. Mazāk domāt, vairāk just
Potences problēmas pieņemts izskaidrot ar organisma slimībām, turklāt visbiežākais seksuālo neveiksmju cēlonis ir – slima galva. Nereti vīrieši, nemitīgi nomokot sevi ar bailēm par neizdošanos, paši orientē sevi uz izgāšanos. Šādā nervozā situācijā vīrietis sāk steigties, tā vēl vairāk samazinot izdošanās iespēju.

Nevajag mesties virsū partnerei ar vienu vienīgu domu, lai visu ātrāk izdarītu, rezultātā neviens no partneriem cerēto baudu un apmierinājumu negūs. Pareizs sekss vienmēr sniedz prieku.

Taču nav jārīko traģēdija, ja kaut kas nav izdevies, kā bija domāts. Nesanāca pirmajā reizē – sanāks otrajā. Nav jāpiesārņo galva ar nelāgām domām. Patiesu baudu no seksa var gūt tikai tad, kad esi nevis domu, bet jūtu varā.

4. Taupiet spēkus
Seksa kvalitāte galvenokārt atkarīga no vispārējā stāvokļa – gan fiziskā, gan psihiskā. Tāpēc viss, kas slikti ietekmē organismu, slikti ietekmē arī seksu. Vīrieši, kas sevi uztur labā fiziskā formā, ir daudz veiksmīgāki mīlētāji nekā tie, kas brīvo laiku pavada pie alus kausa vai televizora. Taču arī pārāk aktīvā sportā un daudzās fitnesa programmās gadās saskarties ar pārāk lielām fiziskām slodzēm. Seksuālajām attiecībām tas ir kā ass nazis.

Sekss pats par sevi prasa ļoti daudz enerģijas, un pēc aktīviem treniņiem tam vienkārši vairs nepietiek ne spēka, ne vēlēšanās. Tāpēc jāizlemj, kas ir svarīgāk – personiskais rekords sporta zālē vai intīmā bauda. Un nedrīkst aizmirst, ka kvalitatīvs sekss vīrietim ne tikai ir patīkams, bet arī veselīgs: tas labvēlīgi ietekmē sirds-asinsvadu, elpošanas un nervu sistēmu, palīdz uzturēt labu fizisko formu.

5. Notievēt ar prātu
Viens no organisma atveseļošanas veidiem ir dažādas diētas. Daudzās no tām apzināti svītroti tie vai citi pārtikas produkti. No tā, kādas diētiskās rekomendācijas ievēro vīrietis, arī atkarīgs, vai viņam pietiks spēka seksam.

Ja vīrieša plānos ir ne tikai novājēt, bet arī saglabāt pietiekami augstu potenci, zema kaloriju daudzuma diētai jāgarantē pilnvērtīgs uzturs: organismam jāsaņem gan ogļhidrāti, gan tauki un olbaltumi kaut vai samazinātā, taču proporcionālā daudzumā.

Atsevišķs jautājums ir badošanās. Šajā gadījumā novērojama interesanta likumsakarība. Iesākumā, kad šūnām nepietiek barības vielu, seksualitāte nedaudz samazinās. Taču ilgākas badošanās laikā daudziem vīriešiem tā atkal pieaug – it kā pati daba, apzinoties, ka cilvēks ieslēdzis pašiznīcināšanās programmu, rosina viņu atstāt pēcnācējus. Daudziem vīriešiem paaugstinātā seksualitāte saglabājas arī pēc badošanās, taču tas drīzāk ir izņēmums nekā norma, tāpēc nav jēgas izmantot šo metodi sava libido paaugstināšanai.

6. Plus vēl vienu reizi – treniņam
Speciālisti uzskata, ka vīrietim ar seksu jānodarbojas nedaudz biežāk, nekā to vēlējusi daba. Tas ir sava veida treniņš, kas palīdz turēt sevi formā. Eksistē jēdziens “dzimuma konstitūcija” – tas nosaka cilvēka vajadzību pēc seksuāliem kontaktiem. Un to izskaitļot visvienkāršāk ir praksē.

Var pamēģināt kādu laiku dažādot savas dzimumdzīves ritmu, lai noteiktu personīgo “daudz par maz” un “stipri par daudz”.

Dzimumaktivitātes trūkumu raksturo pazemināta erekcija (organisms šo pieredzi sāk aizmirst) un priekšlaicīga sēklas noplūde (cilvēks ir pārāk koncentrējies uz notiekošo). Pārāk biežu dzimumdzīvi raksturo erekcijas trūkums dzimumkontakta sākumā (parasts nogurums), ilgs laiks līdz sēklas izplūšanai un ne pārāk izteikta vēlēšanās nodoties seksam. Tā eksperimentējot, pakāpeniski palielinot dzimumdzīves ritmu, katrs var sasniegt savu ideālu. Tad dzimumattiecību biežums par dažām reizēm jāpalielina, un potence saglabāsies daudzus gadus.

Starp citu

Precētam vīrietim, kurš visu brīvo laiku pavada kopā ar sievu un bērniem, testosteronu (vīriešu dzimumhormonu) līmenis ir zemāks nekā neprecētam. Tas palīdz vīrietim saglabāt uzticību sievai, taču iespaido potenci.

***

Civillaulība ne uz ko nebalstās, tai ir tikai viens mērķis – neviens ne par ko neatbild. Katrs no partneriem labi zina: ja
kaut kas nebūs tā, kā cerēts, var arī pateikt ardievas.

***

Īpaši stabila ģimenes dzīve kļūst, kad vīrietim līdz pensijai atlikuši daži gadi. Šajā vecumā viņam praktiski nav noslieces uz avantūrām, vairāk tiek vērtēts miers un prognozējamība.

loading...