Mazulis vesels un laimīgs, bet naktī neguļ. Kā rīkoties?

06-08-2018

Foto - Pixabay

Foto – Pixabay


Ja mazulis ir sveiks un vesels, bet naktīs slikti guļ, vecāki ir neziņā, kāpēc tā notiek un ko darīt, lai bērns naktī gulētu mierīgi.

Ja šāda problēma piemeklējusi, iespējams, palīdzēs kāds no pediatru ieteikumiem.

* Trīs mēnešus vecu mazuli naktī var vairs nebarot, jo viņš jau ir spējīgs nogulēt 9 stundas bez pamošanās. Tomēr – kāpēc viņš nakts vidū pamostas un raud? Tāpēc, ka tā diktē ieradums: kad viņš pamostas un neatrod līdzās pudelīti vai knupīti – raud, līdz savu panācis, jo miegs viņam asociējas tieši ar šiem priekšmetiem. Šajā gadījumā problēmu var ļoti vienkārši atrisināt: pudelīte bērnam jānoliek blakus tā, lai viņš miegā to bez grūtībām varētu sataustīt.

* Reizēs, kad mazulim ievilkusies diendusa, dažas māmiņas viņu modina, jo domā, ka pretējā gadījumā bērns slikti gulēs naktī. Patiesībā neizgulēts dienas miegs izraisa bērnam nogurumu, kas vēlāk, gulēt ejot, traucēs viņam ātri aizmigt.

Tāpat kā pieaugušajiem, arī bērniem vislabāk gulēt tūlīt pēc pusdienlaika. Miegs, kas tuvāks novakarei, bet ziemā – pēc saulrieta, rada nespēku un traucē aizmigt vakarā.

* Nereti panākt, lai bērni vecumā no 4 līdz 10 gadiem vakarā laikus dotos pie miera, var tikai ar skandālu. Taču daudzējādā ziņā pie tā vainojami paši vecāki. Atgriezušies no darba, viņi labprāt ar bērnu rotaļājas, bet tad pēkšņi paziņo, ja jādodas gulēt.

Tas bērnu aizvaino, jo viņš neizprot šādu strauju pārmaiņu. Tāpēc laiks pirms gulētiešanas obligāti jāaizpilda ar mierīgām un vienkāršām nodarbēm: siltu vannu vai dušu, zobu tīrīšanu, glāzi silta piena… Kad atvasīte jau ir gultiņā, kādu brīdi var klusu padziedāt, pastāstīt vai palasīt pasaku. Bērns atslābināsies un ātri vien aizmigs.

Starp citu, speciālisti jau sen noskaidrojuši, ka bērniem līdz 2 gadu vecumam jāguļ 12 stundas diennaktī, no 3 līdz 12 gadiem – 10, bet pusaudžiem – 8–9 stundas diennaktī.