Lieliski līdzekļi ierīvēšanai un vannas pret muguras sāpēm

08-08-2018

alveja_medus2


Lai nesāpētu mugura, noderēs ziedes un izvilkumi ierīvēšanai, kā arī apliekamie un vannas. Šos līdzekļus vari izmantot katru atsevišķi vai arī kombinēt, kas sniegs efektīvāko iedarbību.

Ierīvēšanai
Sarkano piparu ziede: 250 g saulespuķu eļļas sajauc ar 250 g petrolejas un 5–10 gaļas maļamajā mašīnā samaltām čili pākstīm. Maisījumu nostādina siltā vietā 9 dienas, katru dienu pamatīgi sakratot. Pirms gulētiešanas ierīvē problemātiskās vietas, no rīta uzvelk siltu veļu.

Rutku un medus izvilkums: 1,5 glāzes rutku sulas sajauc ar glāzi medus un pusglāzi degvīna. Pievieno ēdamkaroti sāls un visu rūpīgi sajauc. Iegūto maisījumu ierīvē sāpošajās vietās. Maisījumu var lietot arī iekšķīgi – pa nelielai glāzītei pirms gulētiešanas.

Apliekamie
Apliekamie ir efektīva ārstnieciska procedūra. Tie reflektori iedarbojas uz bioloģiski aktīvajiem punktiem un zonām, normalizē enerģētisko līdzsvaru organismā un mugurkaula kustību segmentu nervu un muskuļu elementus. Ārstējoties ar apliekamiem, parasti nepieciešamas 5–10 procedūras. Procedūru daudzumu var noteikt pēc vienkārša principa – liek, kamēr pārstāj sāpēt, plus vēl vienu reizi.

Tālāk aprakstītie tautas līdzekļu apliekamie ir vienkārši pagatavojami, tie ir efektīvi un nav toksiski.

Petrolejas un ziepju apliekamais: ņem mīkstu dabiska auduma gabaliņu bez sintētikas piejaukuma, samitrina petrolejā un izspiež. Audumam jābūt mitram, taču petroleja no tā nedrīkst pilēt. Vienu auduma pusi ieziepē ar saimniecības ziepēm, līdz veidojas spīdīga ziepju kārtiņa.

Drāniņu uzliek uz muguras sāpošajai vietai ar ieziepēto pusi uz augšu (ieziepētā kārtiņa neļauj petrolejai iztvaikot un veicina tās iesūkšanos ādā). Virsū uzklāj vaskadrānu, uzliek vates kārtu un apsien lakatu vai dvieli. Procedūras laikā (tā var ilgt no 0,5 līdz 3 stundām) jāguļ uz muguras. Slimniekam jāsajūt vienīgi siltums un viegla dedzināšana. Atkarībā no ādas stāvokļa var veikt 3–5 procedūras ar 1–4 dienu pārtraukumu.

Alvejas un medus apliekamais: 50 g alvejas sulas (1 daļa) sajauc ar 100 g medus (2 daļas) un 150 g degvīna (3 daļas). Iegūto maisījumu liek kā kompresi uz nakti.

Ārstnieciskās vannas

Teicamu efektu dod ārstniecisko augu vannas, kas ir viens no senākajiem atveseļošanās veidiem. Patīkamo un aromātisko vannu ir viegli sagatavot, tā ātri noņem nogurumu, nomierina nervu sistēmu, atjaunina, attīra ādu, uzlabo miegu un vielmaiņas procesus organismā un, pats galvenais, osteohondrozes slimniekiem noņem sāpes un muskuļu tonusu. Teicama dziednieciska iedarbība vannai ir tikai tad, ja to izmanto ārstēšanās kursam – ne mazāk par 10–15 vannām ik pēc 1–2 dienām.

Kumelīšu vanna: 300 g kumelīšu (lakstus un ziedus) aplej ar 5 litriem verdoša ūdens, nostādina 2 stundas, tad izkāš un pielej vannai.

Salviju vanna: 200 g salviju lapu aplej ar 5 litriem verdoša ūdens, nostādina 2 stundas un pielej 34 grādus siltam vannas ūdenim. Pakāpeniski ūdens temperatūru pazemina līdz +20 grādiem.

Skuju vanna (lietojot skuju ekstraktu): vienai vannai ņem 150 g skuju ekstrakta un 2–2,5 kg vārāmā sāls.

loading...