Lavandai piemīt pārsteidzošas dziednieciskas īpašības. Uzzini receptes!

25-11-2017

lavanda

Franči lavandu dēvē par “zilo zeltu”. Mēs šajā ziņā varētu viņiem iebilst, jo, mūsuprāt, augs ir pavisam citā – maigā ceriņkrāsā.

Taču zila vai lillā lavanda patiešām ir īsts zelts. Maz ir augu, kam ir tik daudz dziedniecisku un vērtīgu īpašību. Lavanda noņem stresu, palīdz pret apdegumiem un kukaiņu dzēlumiem, attīra ādu no plankumiem un pūtītēm, rosina miegu, un, protams, tai ir nenovērtējama loma aromātu veidošanā.

Ieelpojot lavandas eļļas tvaikus, cilvēks nomierinās, jo šis aromāts iedarbojas kā antidepresants. Bet, izmantojot lavandas eļļu punktu kompresēm, tai ir tāda pati pretsāpju un antibakteriāla iedarbība kā analgētiķiem.

* Pret kukaiņu dzēlumiem, apdegumiem, sagriezumiem un pūtītēm problemātiskajai vietai kā kompresi pieliek dažus pilienus lavandas eļļas.

* Mazināt stresu palīdzēs silta vanna ar lavandas un olīveļļas maisījumu (10 pilienus lavandas eļļas sajauc ar tējkaroti olīveļļas).

* Pret bezmiegu: 20 pilienu lavandas eļļas sajauc ar 30 g hohobas eļļas un īsi pirms gulētiešanas ar maisījumu ierīvē krūtis, muguru, pakausi un pēdas.

Lavandas sangrija
Nepieciešams (4 porcijām): 4 glāzes ūdens, 4 paciņas melnās tējas ar lavandu, 4–5 ēdamkarotes cukura, 1 svaigs persiks vai ābols, 4 uz pusēm pārgrieztas zemenes, 1 apelsīns, 1 glāze sausā sarkanvīna (vai vīnogu sulas, ja priekšroka dodama bezalkoholiskajam kokteilim).

Ūdeni uzkarsē līdz viršanai, noņem no uguns, iemērc tajā tējas paciņas un uz 3 minūtēm uzliek traukam vāciņu. Pēc tam paciņas izņem, tēju pārlej krūzē, pievieno cukuru, uzliek vāciņu un ieliek ledusskapī. Kamēr tēja dziest, sajauc nomizotos un sīki sagrieztos persiku (vai ābolu), apelsīnu un zemenes. Augļus liek glāzēs, tējai pievieno vīnu (vai sulu) un aplej augļus.

loading...