Lauru lapas un citi tautas līdzekļi pret psoriāzi

09-09-2018

lauru_ella2

Tautas medicīnai jau sen zināmi dažādi līdzekļi, kas šīs kaites ārstēšanā spēj dot pozitīvu efektu.

Lauru lapas
* Ņem 20 g žāvētu lauru lapu, aplej ar 2 glāzēm verdoša ūdens, vāra 10 minūtes, tad izkāš. Izdzer dienas laikā 3 reizēs. Kurss – 5–7 dienas.

Trejdaivu sunītis
* Ņem 10 g lakstu, aplej ar glāzi verdoša ūdens, pusstundu karsē ūdens peldē, 10 minūtes nostādina, tad izkāš, biezumus izspiež un pielej vārītu ūdeni līdz pilnai glāzei. Lieto pa 2–3 ēdamkarotēm 3 reizes dienā. Papildus ārīgi lieto 3% ziedi, kas sastāv no sunīša izvilkuma 70% spirtā (augs un spirts ņemts attiecībā 1:1) un lanolīna un vazelīna maisījumu (arī attiecībā 1:1). Ziedi ierīvē problemātiskajās vietās reizi dienā.

Asinszāle
* Trīs ēdamkarotes lakstu aplej ar glāzi verdoša ūdens, 2 stundas nostādina, tad izkāš. Lieto pa 2 ēdamkarotēm 3 reizes dienā. Lietojot asinszāles uzlējumu, ieteicams dzert tēju, kas pagatavota no dzelteno kaķpēdiņu, trejdaivu sunīša, biškrēsliņu, vībotņu un kumelīšu maisījuma (visus augus ņem līdzīgās daļās un gatavo kā tēju).

Ārstniecības augu maisījumi
* Sajauc lielās strutenes un trejkrāsu vijolīšu lakstus (pa 10 g), aplej ar glāzi verdoša ūdens, nostādina, izkāš un izdzer dienas laikā.

* Sajauc trejkrāsu vijolīšu un parasto pelašķu lakstus (pa 20 g), ārstniecības matuzāles lakstus, bebrukārkliņa dzinumus, kumeļpēdas lapas un purva vaivariņu lakstus (pa 10 g). Ēdamkaroti maisījuma aplej ar glāzi verdoša ūdens, nostādina un izkāš. Dzer pa 1/3 glāzes 3 reizes dienā.

* Sajauc trejdaivu sunīšu lakstus, parastās kalmes sakneņus, asinszāles lakstus (pa 15 g), lielās strutenes lakstus (5 g), helēniju ālantes saknes (10 g), kukurūzas drīksnu, brūkleņu lapas, tīruma kosas lakstus un melnā plūškoka ziedus (pa 10 g).

Ņem 10 g maisījuma, aplej ar glāzi verdoša ūdens, 15 minūtes karsē ūdens peldē, 45 minūtes nostādina, tad izkāš, biezumus izspiež un pielej vārītu ūdeni līdz sākotnējam tilpumam. Dzer pa pusglāzei no rīta un vakarā pēc ēšanas.

loading...