Labdarības mantu kastes: Pavasara tīrīšana skapī un labs darbs vienlaicīgi

23-04-2018

skapis_drebes


Turpmāk, apmeklējot tirdzniecības centrus, varēs apvienot patīkamo ar lietderīgo, jo t/p “Alfa” un t/c “Mols” būs izvietotas nodibinājuma “Otrā Elpa” ziedojumu mantu kastes. Ziedojumu mantu kastēs varēs atstāt visdažādākās gan ikdienā, gan saimniecībā noderīgas, labas mantas. Ziedotās mantas pēc sašķirošanas nonāks otrreizējā tirgū vai sociālās organizācijās.

“Šobrīd tirdzniecības centri vairs nav tikai vieta, kur iepirkties. Jau vairākus gadus pie mums t/p “Alfa” Galactico ziedojumu projekta “Labdarības siena – Palīdzēsim kopā” ietveros ir izvietotas dažādu labdarības organizāciju ziedojumu kastes, kurās mūsu apmeklētāji var ziedot naudas līdzekļus. Taču tagad nodrošināsim iespēju ziedot arī mantas,” skaidro t/p “Alfa” vadītāja Irīna Toropova.

“Daudziem mājās ir labas mantas, kuras ikdienā vairs netiek izmantotas, taču tās ir žēl mest ārā. Uz vietām, kur lietotas mantas pieņem, strādājošam cilvēkam darba laikā aizbraukt ir sarežģīti, jādomā arī par automašīnas novietošanas iespējām, tāpēc izvietot nodibinājuma “Otrā Elpa” ziedojumu mantu kastes mūsu tirdzniecības centrā šķita lieliska ideja – mūsu apmeklētāji, braucot iepirkties, pie reizes var arī atbrīvoties no mantām, turklāt ziedojot tās cilvēkiem, kam tas visvairāk nepieciešams.”

“Otrā elpa” aicina interesentus ziedot labas, tīras un joprojām lietojamas mantas. Aktuāli ir gan apģērbi un apavi, gan aksesuāri, dažādi interjera un dizaina priekšmeti, tekstila izstrādājumi, grāmatas un žurnāli, mūzikas instrumenti un ieraksti, kā arī filmas. Vienmēr noderīgas būs arī rotaļlietas, galda spēles un datorspēles, sporta preces, kā arī mazgabarīta elektropreces.

“Ziedojumi, kas tiek nogādāti “Otrajā Elpā”, tiek sašķiroti. Daļa nonāk labdarības veikalos, kur tos var iegādāties jebkurš interesents – iegūtie līdzekļi tiek ziedoti labdarības projektiem. Otra daļa tiek ziedota sociālām organizācijām, kas tās izsniedz tiem, kam nepieciešama palīdzība – sociālajiem centriem, bērnu namiem, aprūpes iestādēm u.c.,” stāsta nodibinājuma “Otrā Elpa” projektu vadītāja Sandra Krafte.

Ziedojumu kaste t/p “Alfa” ir novietota daudzstāvu auto stāvvietas 2.stāvā, savukārt t/c “Mols” – daudzstāvu auto stāvvietas 1.stāvā. Mantas nodibinājuma sagatavotajās kastēs var atstāt tirdzniecības centru darba laikā.

Nodibinājums “Otrā elpa” 2017.gadā saņēmis ziedojumus no teju 26 tūkstošiem ziedotāju. Vairāk nekā 24 tūkstoši eiro ziedoti dažādiem sociāliem stipendiju projekti, savukārt 30 dažādām sociālajām organizācijām visa Latvijā ziedoti vairāk nekā 340 tūkstoši vienību.

Vairāk par labajiem darbiem 2017.gadā var uzzināt: http://www.otraelpa.lv/labie-darbi/labie-darbi-2017/

loading...