Kučinskis: šobrīd dominē populisms un vairāksolīšana

09-08-2018
Kadrs no video

Kadrs no video

Viesojoties RīgaTV 24 raidījumā “TOP5”, Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) komentēja “Attīstībai/Par” premjera amata kandidāta Arta Pabrika izteikumus par to, ka aiz Latvijas populistiem stāvot gan Kremļa, gan vietējo oligarhu nauda. Premjers norādīja, ka šādi apgalvojumi jāpamato ar pierādījumiem: “Normālos gadījumos, protams, prasās pierādījumi, jo arī politiķim par saviem vārdiem ir drusciņ tuvāk jārunā – ja kāda informācija kādam ir, tad tas būtu jādara zināms.”

Kučinskis sacīja, ka, viņaprāt, pašlaik politikā tomēr vairāk dominē vairāksolīšanas princips. “Man šķiet, ka šobrīd vairāk dominē populisms un vairāksolīšana. Par oligarhu un naudas ietekmi… Es neesmu nekad ar tādiem apvainojumiem gājis, bet, ja kādam informācija ir, tad es varu apgalvot, ka gan Drošības policija, gan KNAB ar prieku ir gatavi uzklausīt jebkuru, un tad to varam atšifrēt,” viņš norādīja raidījumā.

Kučinskis arī novērojis, ka šis priekšvēlēšanu laiks ir īpaši “melns”: “Metodes atšķiras ar lielākiem apvainojumiem, vairāk dominē sociālie tīkli… Ceru, ka nebūs klaji meli. Kritika vienmēr ir bijusi.”

Viņš uzskata, ka saasināto kampaņu cēlonis ir “Vienotības” kritums reitingos. “Tas ir saistīts arī ar to, ka šobrīd, skatoties prognozes un reitingus, “Vienotībai” ne sevišķi labi iet, un ir parādījusies vieta, par ko visi tagad metas lielā cīņā,” norādīja Kučinskis.

Premjers gan raidījumā apstiprināja, ka drošības iestādes ir gatavas informatīvās telpas uzraudzībai un aizsardzībai vēlēšanu laikā. “Es tikko nāku no sanāksmes, kur mēs no dažiem aspektiem esam rezumējuši, kas notiek ar vēlēšanām un informatīvo telpu. Secinājumi šobrīd jau ir. Mēs esam pilnīgi gatavi monitoringam par sociālajiem tīkliem, arī par to, kāda informācija nāk no blakus valstīm. KNAB arī šobrīd ir labā kondīcijā, lai visam sekotu līdzi un uzraudzītu,” apliecināja Kučinskis.

loading...