Koku horoskops. Kurā laikā katram no tiem piemīt lielākais dziednieciskais spēks?

12-09-2017

Koki un zodiaks

koki1

Bērzi, ozoli, pīlādži, ievas… Tie visi ir ne tikai dabas krāšņums, kas rūpējas par tīru gaisu, – tie ir arī mūsu veselības glabātāji.

Pret veciem kokiem cilvēki vienmēr izturējušies ar lielu cieņu un uzskatījuši tos par svētiem.

Cilvēki zināja, ka ar savu lūgumu jāiet pie šāda koka un, lai tas lūgumu izpildītu, jāatstāj tam kāda dāvana. Koks bija dievība. Īpaši ozols. Vietu mājas celšanai vienmēr izraudzījās ozola tuvumā, jo uzskatīja, ka ozols dalīsies ar saimniekiem savā spēka un viņi nodzīvos ilgu mūžu. Ejot uz pirti, vīri priekšroku deva ozolu slotai – tā dāvāja spēku un padarīja neuzvaramu kaujā. Bet zīdainīšus mazgāja ozola mizas novārījumā, lai viņi augtu lieli un stipri kā ozoli. Sievietēm tāds dievības koks bija bērzs.

Daudzām tautām eksistēja ticējums, ka svētie koki uzņem mirušo dvēseles, tāpēc tos nekādā gadījumā nedrīkstēja nocirst. Lauku ļaudis centās mitekļus nebūvēt vietā, kur pirms tam auguši bērzi, – izpostīt kokus ar visām saknēm bija liels grēks, pielīdzināms slepkavībai.

Koki cilvēkiem palīdzēja, bet darīja to dažādi. Par “labiem” kokiem, kas dod enerģiju, uzskatīja bērzu un pīlādzi, bet koki, kas to atņēma, bija apse un papele. Taču, neraugoties uz to, arī šie divi koki netika īpaši pelti. Arī tos uzskatīja par noderīgiem, jo tie spēja noņemt spriedzi un uzņemt sevī cilvēka slimības – sāpošajām vietām mēdza pielikt apses koka plāksnītes. Bet, lai neitralizētu negatīvu iedarbību, atbrīvotos no ļaunas acs un noskauduma, matus ķemmēja ar apses koka ķemmi. Savukārt spēku atjaunošanai sievietei ir piemērota bērza, bet vīriešiem – ozola koka ķemme.

Senāk cilvēki zināja arī to, kurā laikā kokiem piemīt vislielākais spēks. Un interesanti tas, ka šie periodi apbrīnojami precīzi sakrīt ar zodiaka sistēmu.

Lasīt tālāk: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
loading...