Kā iemācīties sapņot apzināti un kāpēc tas vajadzīgs? Trīs pakāpes

01-08-2018

Foto - Pixabay

Foto – Pixabay


Kādam sapņi ir tikai bildītes: reizēm amizantas, reizēm biedējošas. Bet, kad apzināmies, ka šo bildīšu skatīšanai veltām trešdaļu savas dzīves, gribas, lai arī šis laiks tiktu pavadīts lietderīgi. Redzēt lietderīgus sapņus ir māksla, kuru vēl pavisam nesan pieprata tikai jogi un šamaņi.

Apzinies sevi miegā
Sapņi mēdz būt ne tikai murgaini, viedi vai erotiski. Tie var būt arī apzināti. Apzināta sapņošana nozīmē, ka brīdī, kad cilvēks redz sapni, viņš apzinās, ka guļ.
Sapņos mēs darām apbrīnojamas lietas: staigājam pa ūdens virsu, lidojam, spējam iziet cauri sienām… Parasti tas tiek uztverts kā pats par sevi saprotams, taču reizēm šādi brīnumi mūs pārsteidz, un mēs momentāni pamostamies.

Tieši prasmē nepamosties, bet saprast, ka esi aizmidzis un sapņo, arī slēpjas apzinātās sapņošanas meistarība. Šādā pilnīgā sapņa kontroles stāvoklī cilvēks var atrasties diezgan ilgi. Vēl vairāk – guļošais ir spējīgs vadīt un virzīt savus sapņus nepamostoties. Bet pamodies, līdz pat vissīkākajām detaļām atstāstīt visu, kas ar viņu noticis realitātes viņā pusē.

Ievērojamākais apzināto (pēc citas terminoloģijas – skaidro) sapņu pētnieks bija Stīvens Laberžs, kurš 1987. gadā ASV pilsētā Paoloalto nodibināja speciālu institūtu apzināto sapņu pētīšanai.

Mūsdienās viņa sekotāji izstrādā sapņu tēlu transformācijas metodes, pēta to psihoterapeitisko iedarbību, māca cilvēkiem, izmantojot savus sapņus, dzīvot harmonijā ar sevi un apkārtējiem, gūt veiksmi un pat ārstēt dažus psihiskus traucējumus, piemēram, fobijas.

Apzināšanās trīs pakāpieni
Pirmais solis apzinātās sapņošanas mākā ir iemācīties atcerēties savus sapņus. Kad izdodas atcerēties kaut vai vienu, kas naktī redzēts, pienākusi kārta otrajam posmam: iemācīties atšķirt sapņus no realitātes.

No malas tas var izskatīties mazliet savādi – cilvēks pierod nepārtraukti sev jautāt: “Vai tas, kas ar mani notiek, nav sapnis?” Ar savu gribasspēku cenšas mainīt apkārtējo pasauli. Pamēģiniet ar gribasspēku apmainīt vietām šā teikuma vārdus! Neizdodas? Tātad esat nomodā. Izdevās? Tās nozīmē, ka šo rakstu redzat sapnī un tālāk spējat rīkoties pēc paša ieskatiem.

Visbeidzot pienāk laiks iemācīties pašam virzīt savus sapņus, proti, pēc savas vēlmes reaģēt uz notiekošo.



Arī tas tiek sasniegts, nepārtraukti trenējoties. Piemēram, sapnī satiekoties ar ienaidnieku, var aizbēgt vai pacensties viņu uzvarēt. Bet var arī saprast, ka šajā konkrētajā brīdī viņš jums nedraud, un mēģināt uzrunāt un noskaidrot viņa ierašanās cēloni.

Starp citu, uzskata, ka visefektīvākais veids, kā cīnīties ar sapņu dēmoniem, ir – paskatīties viņiem sejā, uzrunāt un pamēģināt sadraudzēties, citiem vārdiem sakot – apkampt ienaidnieku, lai viņu uzvarētu.

Kāpēc vajadzīgi apzinātie sapņi?
Tie attīsta fantāziju. Miegā parastie Zemes likumi nedarbojas, tāpēc sapnī bez jebkāda riska var izmēģināt visu ko.

Tie palīdz tikt galā ar reālām problēmām. Nesekmīgie mēģinājumi atšķetināt ikdienišķo problēmu kamolu noved pie nakts murgiem. Iemācoties vadīt sapņus, cilvēks spēj paskatīties uz lietām plašāk un atrast jaunus netradicionālus reālo uzdevumu risinājumu ceļus. Lai tiktu galā ar mokošajām problēmām, sapnī to risināšanai var piesaistīt dižos pagātnes domātājus.

Tie palīdz atklāt radošās potences. Apzinātie sapņi ir bagāts radošo ideju avots zinātnei, mākslai, biznesam un pat personīgajai dzīvei.

Miegā apziņa ir pilnībā atbrīvota un ģeniālas idejas spēj piedzimt burtiski no nekā.

Var sacerēt mūziku un dzeju, mācīties dziedāt un dejot. Īsāk sakot – sapnī cilvēkam nav nekā neiespējama.

Tie palīdz uzvarēt bailes (fobijas). Kautrīgs cilvēks sapnī, piemēram, var kļūt par lielisku aktieri – tieši šādi sapņi palīdz noticēt saviem spēkiem.

Pamēģinot sapnī izjust lidojuma prieku, var atbrīvoties no augstuma bailēm, pamēģinot pastaigāt pa ūdens virsu vai arī ienirstot dziļi dzelmē, lai papriecātos par zemūdens valstības skaistumu, izzudīs bailes no ūdens un dziļuma…

LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

Apzinātie sapņi jeb astrālais ceļojums. Kā to apgūt?

Kurās nedēļas dienās sapņi piepildās visbiežāk?