Kā gūt panākumus? Piecas lietas, ko varam mācīties no dzīvniekiem

09-01-2018

1. Pirmo panākumu gūšanas mācībstundu var apgūt no mazajiem lauvēniem. Šī mācībstunda saucas “notraipiet purnu ar asinīm”.
lauva1

Mazie lauvēni prot mācīties. Viņi mācās no vecākajām un pieredzes bagātākajām lauvām. Un mācās ne no grāmatām vai sarunu ceļā, bet darbībā. Viņi skaidri zina – lai iemācītos medīt, vajag notraipīt purnu ar asinīm. Mēs baidāmies pat rokas sasmērēt. Mēs sēžamies aiz rakstāmgaldiem un skatāmies uz pie tāfeles stāvošo zaķi, kas māca mūs medīt. Vai vēl sliktāk – ieslēdzamies mājās un mācāmies paši ar sevi, bet kad pienāk medību laiks, mēs ne tikai nemākam medīt, mēs baidāmies no asins smakas.

2. Otro panākumu gūšanas mācībstundu var apgūt no zivs. Tā saucas “plūsmas mācībstunda”.
zivis1

Zivs vienmēr peld pret straumi, un pretēji vispārpieņemtajam viedoklim, tas ir pareizi. Zivs to dara nevis tāpēc, lai sarežģītu sev dzīvi, bet lai palaistu sev garām vairāk ūdens. Šādi garām zivij ūdens plūsmā peld vairāk barības un skābekļa. Mēs, atšķirībā no zivs, vienmēr cenšamies peldēt pa straumei stagnējošā plūsmā. Mēs negribam iziet no savas komforta zonas un pēc tam brīnāmies, kāpēc dzīvē bija tik maz iespēju. Mēs gribam laimēt dzīves loterijā, pat nenopērkot loterijas biļeti.

3. Trešo veiksmes mācībstundu mēs varam apgūt no dzeņa. Tā saucas “reālistiskās fokusēšanās mācībstunda”.

dzenis

Dzenis lielā mērā ir gudrāks par mums. Jā, viņš sit galvu pret koku, bet dara to ļoti veiksmīgi. Viņš ir reālistisks – viņš nemēģina sadauzīt koku ar vienu sitienu, kā to dara daudzi no mums, un viņš ir fokusēts – viņš nesit pa koku no visām pusēm. Viņš fokusēti kaļ pa vienu un to pašu punktu, lēni tuvojoties savam tārpiņam. Mums vajadzīgs nevis tārpiņš, bet uzreiz čūska, un atrast mēs to gribam nevis blīvā kokā, bet gan zemē, tikai apbērtu ar lapām.

4. Ceturto mācībstundu mēs varam apgūt no suņa. Tā saucas “paluncini asti pirmais”.
suns

21.gadsimtā vairs nav svarīgi, ko dari tu, bet svarīgi ir, uz ko tu motivē citus cilvēkus. Lielisks piemērs šeit ir suns. Suns nedomā: “Vispirms atved mani mājās, pabaro, nomazgā, bet pēc tam es tev paluncināšu asti”. Suns pirmais izrāda savas emocijas un tikai pēc tam saņem to, kas tam vajadzīgs. Turklāt suns neliek jums neko atdot, viņš rīkojas tā, ka jūs pats vēlaties to izdarīt.

5. Piekto panākumu mācībstundu jums var sniegt čūska. Mācībstunda saucas “nevajag gausties”.
chuska

Čūska nedomā: “Man nav ne roku, ne kāju, man ir slikta redze, esmu piedzimusi ne tajā valstī, neviens mani nemīl, mani vecāki par mani nerūpējās kopš brīža, kad es izšķīlos. Čūska iztiek ar to, kas viņai ir, un mēs pat baidāmies no šī “dzīvnieka invalīda”. Un – ja čūskai kaut kas nepatīk, viņa vienkārši nomaina ādu un lien tālāk bez nožēlas.

Avots: “tayni-mirozdaniya.ru”