Durvis tautas maģijā. Īsteno šos ieteikumus, nepazīsi nabadzību!

05-08-2018

Ilustrācija - pixabay.com

Ilustrācija – pixabay.com


Amerikāņu profesors S. Kaningems ir atzīts speciālists augstākās un tautas maģijas jautājumos. Viņa atzinumi un ieteikumi par mājokļa maģisko aizsardzību ir elementāri vienkārši un īstenojami, ja vien tiem tic.

Durvis izsenis saistījušas dzejnieku, mistiķu un magu uzmanību. Tās ir simboliskas, bieži rādās sapņos un nakts murgos. Kas atrodas aiz durvīm? Kādas brīnumzemes, savādas būtnes, nezināmi piedzīvojumi un briesmas aiz tām slēpjas?

Maģiskas īpašības piemīt arī daudz prozaiskākajiem logiem, bet par tiem nedaudz vēlāk. Ja logi uzskatāmi par mājas acīm, tad durvis ir tās mute.

Gan durvīm, gan logiem piemīt īpaša varenība. Tie tiek visvisādi godāti, jo to uzdevums ir gādāt, lai viss, kas vien ir negatīvs, nespētu iekļūt mājā.

No vienas puses, durvis ir nekas vairāk kā koka gabals, divi rokturi, eņģes, atslēgas. No otras – durvis ir ieeja pavisam citās dimensijās.

Pastāv uzskats, ka durvīm un tās sastāvdaļām (kārbai, ailām, slieksnim, atslēgām) piemīt maģiskas, gandrīz vai rituāla īpašības. Neskaitāmi daudzām ar durvīm saistītajām ieražām ir aizsargājošs raksturs.

Ķirbji, piekārti abpus durvīm ārpusē, aizsargā no nevēlamiem ļauniem spēkiem tikpat efektīvi kā bambusa gabals vai vainags no lapām un ērkšķiem.

Ar krītu uzvilkts aplis aizbiedē rēgus un spokus.

Ķiploku virtenīte vai diļļu saišķītis, piekārti pie ārdurvīm, nepieļaus, lai mājā ienāktu slimais vai kāds, kam ļauni nodomi, bet pie roktura piekarināts maisiņš ar sāli vai zvaniņš būs kā barjera dēmoniem.

Ir arī citi veidi, kā norobežot māju, lai tajā neiekļūtu ļaunie spēki: var zem kājslauķa novietot divas krusteniski saliktas adatas; var durvis nokrāsot zilā krāsā (tā tiek uzskatīta par svētu krāsu); var ārpusē zem sliekšņa izkaisīt sinepju sēkliņas vai arī ārpusē durvīs ieslīpi iesist trīs naglas, lai tās veidotu trīsstūri, kura virsotne vērsta augšup.

Lai māja būtu vēl vairāk pasargāta, ārpusē var audzēt vai sezonas laikā podiņos novietot speciālus augus: papardes, lilijas, kliņģerītes un kadiķi. Savukārt ārpusē zem sliekšņa var ierakt vecu zeķi, kas piepildīta ar sāli, salvijām, deviņvīruspēku, biškrēsliņiem vai citiem augiem, kam piemīt aizsargājoša iedarbība.

Tajā pašā reizē durvis ir arī pati labākā vieta, kas spēj pievilināt noteiktas enerģijas. Piemēram, piecas spožas zem sliekšņa paliktas monētas nesīs mājas iemītniekiem naudu un mīlestību, bet, ja turpat ierok kaut ko ēdamu, mājas saimnieki nekad neuzzinās, kas ir bads.

loading...