Dabīgas smaržas katrai mājas telpai. “Aromātu plāns”

01-10-2021

ellas


Lai izmainītu gaisu telpā, var izmantot arī smaržkociņus, aromātiskās sveces, maisiņus ar kaltētiem augiem. Aromātu paletes un efekta ziņā tās nevar sacensties ar dabīgajām eļļām, toties ir ekonomiskākas. Noteikti jāņem vērā – jo lielāka ir telpa, jo lielākai jābūt arī eļļas devai.

Priekšnamam labi derēs maisījums no 2 pilieniem priedes un pa vienam pilienam lavandas un piparmētras eļļas.

Viesistabai: 2 pilieni vīraka un pa 3 pilieniem mandarīna un citrona eļļa. Virtuvei raksturīgās smakas noņems kombinācija no 3 pilieniem rozmarīna un piparmētras un viena piliena greipfrūtu eļļas. Starp citu, tiem, kas nolēmuši notievēt, pirms sēžas pie galda, kādu brītiņu jāieelpo piparmētras, lavandas, ābolu vai rožu eļļas tvaiki – tie mazina apetīti.



Vannasistabai vispiemērotākie ir aromatizētie akmeņi. Tos gatavo no dažādu krāsu porainajiem minerāliem. To spraugās iepildītās ēteriskās eļļas mitruma un paaugstinātās temperatūras ietekmē intensīvi iztvaiko, radot patīkamu aromātu un gandrīz vai svētlaimīgu auru. Peldēm var izmantot tīru eļļu.

Atslābināties palīdzēs anīsa, lavandas, fenheļa, sandala, salvijas vai rozes eļļa: 3 pilienus tās vai citas eļļas iejauc pusglāzē kefīra un pielej 38–39 ºC siltam vannas ūdenim. Procedūras ilgums – ne vairāk kā 30 minūtes.

Kad aizvadīts pēdējais smēķējošais viesis, telpas, protams, jāizvēdina, taču pēc tam ieteicams aizdegt sveci, kas nomāc tabakas aromātu. To var izmantot arī tualetē.

Darba gaisotni kabinetā palīdzēs radīt leizejas, priedes, lavandas, bergamotes, citrona vai majorāna ēteriskā eļļa.