Apelsīnu eļļa. Tikai pāris pilienu, un ar organismu notiks brīnumi!

06-12-2017

apelsinu_ella


Vispārzināms, ka citrusaugļi, kuriem pieder arī koši oranžie apelsīni, ir bagāti ar C vitamīnu, kas paaugstina imunitāti, tā aizsargājot mūs no daudzām saslimšanām. Taču apelsīnu var lietot ne tikai svaigā vai sulu veidā, kā esam to raduši darīt. Teicamu efektu sniedz arī apelsīnu ēteriskā eļļa, kuru iegūst no augļu miziņas.

* Pret hronisku bronhītu, garīgu pārslodzi, bezmiegu, paaugstinātu asinsspiedienu 2–3 pilieni apelsīnu eļļas jāizšķīdina tējkarotē medus vai jāuzpilina cukurgraudiņam. Lieto 2–3 reizes dienā.

* Organisma pretošanās spēju paaugstināšanai pret infekcijas slimībām, kā arī pret nogurumu un dažādu veidu dermatītu veselīgas ir vannas ar apelsīnu eļļu (5–7 pilieni eļļas uz vannu).

* Pret parodontozi, smaganu asiņošanu un iekaisumu smaganas regulāri jāapziež ar apelsīnu un augu eļļas maisījumu (attiecībā 1:1).

* Smaganu iekaisuma un stomatīta profilaksei ieteicams katru dienu skalot mutes dobumu ar apelsīnu eļļas šķīdumu (1–2 pilieni eļļas uz glāzi ūdens).

* Pievienojot apelsīnu eļļu jebkuram kosmētiskajam krēmam (5 pilienus eļļas uz 10 g krēma), tā piešķir krēmam īpašības, kas ādu padara jaunavīgāku.

loading...